Rate this post

Përgjigjet për Profesorin e Stadiumit të Koalicionit Lawn 2022

Është një ngjarje botërore e Unionit

1. Është ngjarja e parë e Kupës së Botës që turneu zhvillohet në një vend afrikan

Sugjeroni:

Ishte hera e parë që turneu zhvillohej në një vend afrikan

Kjo është një ngjarje sportive që bashkon shumicën e vendeve dhe territoreve për të dërguar përfaqësues për të marrë pjesë.

Po shikoni: Përgjigje për ngjarjet historike të koalicionit

Përgjigja është ngjarja e Kupës së Botës: Kupa e Botës 2010

2. Është ngjarja e Kupës së Botës me skuadrat më pjesëmarrëse

Sugjeroni:

Ky është turneu i futbollit me skuadrat më pjesëmarrëse në histori

Ky është Kupa e Botës e 18-të dhe e 2-të e FIFA-s që mbahet në Gjermani

Përgjigja është ngjarja e Kupës së Botës: Kupa e Botës 2006

3. Është një ngjarje e Kupës së Botës me Kupën e Dytë Botërore në Azi

Sugjeroni:

Është një turne futbolli ku data e ndeshjes finale është e njëjtë me ditën kombëtare të vendit pritës

Ky është Botërori i dytë në Azi.

Përgjigja është ngjarja e Kupës së Botës: kupa e botës 2022

4. Është një ngjarje e Kupës së Botës me kupën e parë botërore të mbajtur në Azi

Sugjeroni:

Është një kupë botërore që lë shumë kujtime për tifozët aziatikë

Kupa e parë botërore që do të mbahet në Azi

Përgjigja është një ngjarje e Kupës së Botës: Kupa e Botës 2002

5. Është eventi i parë i Kupës së Botës që turneu mbahet në një vend të Evropës Lindore

Sugjeroni:

Ishte hera e parë që turneu mbahej në një vend të Evropës Lindore

Ku skuadra franceze fitoi Kupën e Botës pas 20 vitesh pritje

Përgjigja është ngjarja e Kupës së Botës: Worldcup2018

Si një futbollist profesionist i Ligës?

1. Si një futbollist profesionist, Kupa e Botës 2022 është Botërori i tij i 5-të. Duke veshur fanellën me numrin 10 të skuadrës së Argjentinës, ai konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të? (11 qeliza)

Përgjigja është: Lionel Messi

2. Bëhuni një futbollist profesionist. Një nga mesfushorët e shquar me fanellën me numrin 8 të Manchester United. Po luan si mesfushor për Portugalinë? (14 qeliza)

Përgjigja është: Bruno Fernandez

3. Bëhuni një futbollist profesionist. Duke luajtur si sulmues për kombëtaren franceze. E morët çmimin e lojtarit të ri të shquar në Kupën e Botës 2018? (12 qeliza)

Përgjigja është: Kylian Mbappé

4. Bëhuni një futbollist profesionist. Duke luajtur si sulmues për kombëtaren braziliane dhe klubin Paris Saint-German. Golashënuesi i dytë më i mirë i ekipit kombëtar të futbollit të Brazilit (6 kuti)

Përgjigja është: Neymar

5. Bëhuni një futbollist profesionist. Ka luajtur si mesfushor për kombëtaren e Kolumbisë. Fitoi titullin e golashënuesit më të mirë në Kupën e Botës 2014 me 6 gola (14 kuti)

Përgjigja është: James Rodríguez

6. Është një futbollist profesionist. Fitoi titullin e golashënuesit më të mirë në Kupën e Botës 2014 me 6 gola (14 kuti)

Përgjigja është: James Rodríguez

7. Bëhuni një futbollist profesionist. Luaj si sulmues dhe merr pozicionin e kapitenit për Anglinë (9 lojëra elektronike)

Përgjigja është: Harry Kane

8. Është një futbollist profesionist. Ai luan si sulmues për kombëtaren e Uruguait. A njihet me pseudonimin “lojtar i dhëmbëve të lepurit”? (10 qeliza)

Xem thêm :   Vịnh hạ long lọt vào top 7 kỳ quan thiên nhiên thế giới mới 2011

Përgjigja është: Luis Suarez

9. Bëhuni një futbollist profesionist. Ka 97 paraqitje për Brazilin, ka shënuar 33 gola dhe ka marrë pjesë në 2 Kupa Botërore. Mori çmimin Topi i Artë 2005 (10 kuti)

Përgjigja është: Ronaldinho

10. Bëhu një futbollist profesionist. Shënove 7 gola për Portugalinë në Kupat e Botës?

Përgjigja është: përditësimi

11. Është një futbollist profesionist Aktualisht një mesfushor sulmues për MU dhe ekipin belg (13 kuti)

Përgjigja është: Kevin De Bruyne

12. Është një futbollist profesionist. Si një mesfushor i preferuar për tifozët vendas. Të jesh shënuesi i golit të “ylberit në dëborë” në Kampionatin AFC U23 2018

Përgjigja është: Nguyen Quang Hai

Është një trajner i famshëm Lien Quan Lawn Profesor?

Përgjigje: Marcello Lippi

Është një ngjarje futbolli. Përgjigjet e profesorit Lien Quan Lawn

1. A është ngjarja e futbollit e ekipit të Vietnamit U23 duke arritur në pozitën e nënkampionit pasi mposhti ekipin U23 të Uzbekistanit në finalen me 12 fjalë?

Përgjigje: Kupa e Azisë AFC U23 (Kampionati AFC U-23 2018)

2. Është një ngjarje e Kupës së Botës. Turneu u zhvillua për herë të parë në një vend afrikan. Kjo është një ngjarje sportive që bashkon shumicën e vendeve dhe territoreve për të dërguar përfaqësues për të marrë pjesë

Përgjigje: Kupa e Botës 2010

3. Është një ngjarje e Kupës së Botës. Ky është turneu i futbollit me skuadrat më pjesëmarrëse në histori. Ky është Kupa e Botës e 18-të dhe e 2-të e FIFA-s që mbahet në Gjermani

Përgjigje: Kupa e Botës 2006

4. Si ngjarje e Kupës së Botës, data e ndeshjes finale përkon me ditën kombëtare të vendit pritës, Kupën e dytë botërore në Azi.

Përgjigje: Kupa e Botës 2022

5. Është një ngjarje e Kupës së Botës. Ku skuadra franceze fitoi Kupën e Botës pas 20 vitesh pritje

Përgjigje: Kupa e Botës 2018

Përgjigjet për ngjarjen e Lien Lien Lawn Professor përditësohen çdo ditë

Përgjigjet për Zotin e Dijes 2022

Për të marrë pjesë në këtë ngjarje, duhet të identifikoheni në faqen kryesore të League of Legends për t’iu përgjigjur 20 pyetjeve me përmbajtje që lidhen me ekipin e Star Guardians si dhe me kampionët e tjerë në League of Legends. Pasi të kapërceni pyetjet e vështira, mund të hyni në lojë, të gjeni ngjarje të Shërbimit Sekret URF dhe të merrni dhurata.

Lidhja e ngjarjes: https://anniversary2022.lol.garena.vn/quiz

Pyetja 1: Si ndërvepron Leona’s Passive – Drita e Diellit me Vayne?

Përgjigje: Zvogëlon dëmin me 1.

Pyetja 2: Gardianët e Yjeve marrin fuqi nga…

Përgjigje: Ylli i Parë.

Pyetja 3: Cili nga Gardianët e mëposhtëm është ish-anëtar i ekipit të Ahrit?

Përgjigje: Xayah Star Guardian.

Pyetja 4: Cili kampion e kapi krahun Swain?

Përgjigje: Irelia.

Pyetja 5: Kush është udhëheqësi i ekipit Lulu Star Guardians?

Përgjigje: Lux Star Guardian.

Pyetja 6: Sa artikuj mitik mund të zotëroni në të njëjtën kohë në lojë?

Përgjigje: 1.

Pyetja 7: Sa libra të vjetër i duhen Kai’Sa për të evoluar W – Chasing Ray?

Përgjigje: 5.

Pyetja 8: L&S në armën e Lucianit qëndron për…

Përgjigje: Lucian & Senna

Pyetja 9: Çfarë materialesh përdorën Demacianët për t’i mbrojtur ata nga magjia?

Përgjigje: Rezistenca ndaj Gurëve Magjikë.

Pyetja 10: Në tregimin e shkurtër Rënia e Yjeve, ku shkojnë në kamping Gardianët e Yjeve?

Përgjigje: Targon Campground.

Pyetja 11: Si kishin lidhje Zed dhe Shen me njëri-tjetrin në të kaluarën?

Përgjigje: E njëjta temë.

Pyetja 12: Cila Gardë nuk merr pjesë në festën e gjumit?

Xem thêm :   Chi Tiết Với Hơn 97 Vẽ Cảnh Thiên Nhiên Lớp 2 Cho Trẻ Em, Sáng Tạo Vẽ Tranh Phong Cảnh Lớp 2 Cho Trẻ Em

Përgjigje: Ahri Star Guardian.

Pyetja 13: Cili kampion ka diapazonin më të gjatë të sulmit në bazë (duke përjashtuar aftësitë në rang)?

Përgjigje: Caitlyn.

Pyetja 14: Cili është emri i bishës së thirrur nga Ahri Star Guardian?

Përgjigje: Kiko.

Pyetja 15: Cili kampion nuk e ka treguar kurrë fytyrën (edhe në lëkurë)?

Përgjigje: Jhin.

Pyetja 16: Cili kampion ka një rresht që është “Një, dy, tre”?

Përgjigje: Teemo.

Pyetja 17: Në cilën shkollë shkon Lulu Star Guardian?

Përgjigje: Shkolla e mesme Valoran.

Pyetja 18: Cili kampion është ripunuar 4 herë që nga fillimi?

Përgjigje: Ryze.

Pyetja 19: Kush e ndërtoi helikopterin e Corkit?

Përgjigje: Heimerdinger.

Pyetja 20: Cili kampion lëshon 2 shpirtra kur mposhtet nga Thresh?

Përgjigje: Nunu & Willump.

1. Një aleancë e famshme ushtarake revolucionare vietnameze

Përgjigje: PHANBOICHAU

2. Duke pasur merita të mëdha në dinastinë Tran

Përgjigje: TRANTHUDO

Disa talente të tjera të dinastisë Tran:

Tran Quang Khai Tran Nhat Duat Tran Khanh Du Tran Binh Trong Tran Quoc Toan

Shënim: Zgjidhni përgjigjen që përputhet me kërkesat e pyetjes dhe numrin e fjalëkryqeve.

3. Politikane vietnameze Koalicioni celular

Përgjigje: NGUYENTHIDINH

4. Madhështor, madhështor, i fuqishëm, komandues i ushtrisë për të shuar trazirat dhe për të shkatërruar pushtuesit e huaj Postimi i betejës kundër pushtuesve të huaj Nam Quoc Son Ha Nam De Cu

Përgjigje: Ly Thuong Kiet

5. Madhështia, i fuqishëm, i fuqishëm, Ushtria e fuqishme, për të mposhtur rebelimin dhe për të shkatërruar pushtuesit e huaj përgjithmonë, legjenda e strategjisë ushtarake të Binh Bac Dai Dai Marshall.

Përgjigje: Tran Quoc Tuan (Tran Hung Dao)

6. Heroizmi madhështor i ushtrisë Ushtria e shtypi kryengritjen dhe shkatërroi pushtuesit e huaj. Këshillë: kujdestarët mbrojnë Tran Nhan Tong dhe Tran Thanh Tong. Përfshin 13 qeliza.

Përgjigje: Tran Binh Trong

7. Heroi madhështor dhe i fuqishëm Mbajtja e trupave për të shuar rebelimin dhe për të shkatërruar pushtuesit e huaj. Dishepulli i ngushtë i xhaxhait Ho

Përgjigje: PHAMVANDONG

8. Heroizëm madhështor dhe heroik Mbajtja e ushtrisë për të mposhtur pushtuesit e huaj. Nuk më ka rënë koka në tokë, mos u shqetësoni për asgjë tjetër

Përgjigje: TRANTHUDO

9. Koka me qiell e kembet ne toke Shpina e mbeshtetur ne fron per te qeverisur vendin. Në ditën e tretë të Gjelit, pushtuesit Qing u shkatërruan

Përgjigje: QUANG TRUNG

10. Kreu drejt qiellit dhe këmbët për të shkelmuar tokën. Shpina e tij mbështetet në fronin e mbretërisë. Personi që lindi Kodin Hong Duc.

Përgjigje: LETHANHTONG

11. Kreu drejt qiellit dhe këmbët për të shkelmuar tokën. Shpina e tij mbështetet në fronin e mbretërisë. Prejardhja Lac Hong

Këshillë: Nga babai te djali. Udhëheqësit suprem të shtetit Van Lang.

Përgjigje: VUAHUNG

12. Kreu drejt qiellit dhe këmbët për të shkelmuar tokën. Shpina e tij mbështetet në fronin e mbretërisë. Zoti e lërë erën të mbarojë. Shahu i Binh Dinh fluturon mbi kështjellë. Kryengritja e Lam Son.

Përgjigje: LELOI

13. Kreu drejt qiellit dhe këmbët për të shkelmuar tokën. Shpina e tij mbështetet në fronin e mbretërisë. Ai është një nga 14 heronjtë tipikë të kombit. Vendi i Van Xuan lindi.

Përgjigje: LYNAMDE

14. Kreu drejt qiellit dhe këmbët për të shkelmuar tokën. Shpina e tij mbështetet në fronin e mbretërisë. Ai është një nga 14 heronjtë tipikë të kombit. Themeluesi i Budizmit Truc Lam

Përgjigje: TRANHANTONG

15. Kreu drejt qiellit dhe këmbët për të shkelmuar tokën. Shpina e tij mbështetet në fronin e mbretërisë. Autor i Projektit të Zhvendosjes së Kapitalit

Përgjigje: LYTHAITO

16. Kreu drejt qiellit dhe këmbët për të shkelmuar tokën. Shpina e tij mbështetet në fronin e mbretërisë. Mundni ushtrinë e Hanit Jugor në lumin Bach Dang

Xem thêm :   Top 8 bài giới thiệu về một danh lam thắng cảnh ở quê hương em (128 mẫu)

Përgjigje: NGOQUYEN

17. Kreu drejt qiellit dhe këmbët për të shkelmuar tokën. Shpina e tij mbështetet në fronin e mbretërisë. Shtypni 12 ambasadorë.

Përgjigje: DINHBOLINH

18. Fytyra nuk është e bukur, por talenti është i lartë dhe i gjerë, është e vështirë për këdo të krahasohet me misionarin – pozita e madhe promovohet në dy vendet, jeta lavdërohet gjithmonë?

Përgjigje: Mac Dinh Chi

19. Të jesh ushtar, ushtar revolucionar. Njerëz të sakrifikuar për Atdheun e shenjtë.

Këshillë: Vendosni mina në urën Cong Ly për të vrarë misionin ushtarak të rangut të lartë politik të qeverisë amerikane.

Përgjigje: NGUYENVANTROI

20. Të jesh ushtar, ushtar revolucionar. Njerëz të sakrifikuar për Atdheun e shenjtë. Mobilizoni me krenari Dong Du. Bashkohuni me mjeshtra nga i gjithë rajoni.

Përgjigje: PHANBOICHAU

21. Të jesh ushtar, ushtar revolucionar. Njerëz të sakrifikuar për Atdheun e shenjtë. Pjesa e një vajze të fortë dhe të paepur.

Përgjigje: VOTISAU

22. Një dorë ndërtoi gjithë vendin. Gdhend legjendën e lavdërimit të përjetshëm.

Këshillë: Papritmas u dëgjua se vendi ka armiq. Duke arritur dhjetë zhang lartësi, armiku theu kockat e tij. I njohur gjithashtu si Phu Dong Thien Vuong.

Përgjigje: THANHGIONG

23. Një dorë ndërtoi gjithë vendin. Gdhend legjendën e lavdërimit të përjetshëm. Mbreti legjendar i historisë vietnameze. Legjenda e “Dragoit dhe Zanës”

Përgjigje: LACLONGQUAN

24. Kurorëzuar nga Mbretëresha Duong Van Nga

Përgjigje: Le Dai Hanh

25. Kapiten i ekipit të fëmijëve për të shpëtuar vendin

Përgjigje: Kim Dong

26. Një gjeni i shquar në histori. Nderimi i traditave në të pesë kontinentet

Këshillë: Jetë për vendin për njerëzit. Asgjë nuk është më e çmuar se pavarësia dhe liria.

Përgjigje: NGUYENAIQUOC

27. Një gjeni i shquar në histori. Nderimi i traditave në të pesë kontinentet. Ofrimi i “Kështu të prerë kokën” i kërkoi mbretit të priste kokat e 7 perëndive të liga.

Përgjigje: CHUVANAN

28. Një gjeni i shquar në histori. Nderimi i traditave në të pesë kontinentet. Poinsettia dykombëshe lavdëron përgjithmonë

Përgjigje: MACDINHCHI

29. Poinsettia më e re në historinë e akademikëve vietnamezë

Përgjigje: Nguyen Hien

30. Madhështia madhështore, Mbajtja e trupave për të shuar rebelimin dhe për të shkatërruar pushtuesit e huaj. Trajtoni elefantët për 1 ditë, ngrini një flamur për të hapur vendin

Përgjigje: zonja Trieu

31. Maja e stilolapsit është armë, ushtari është poet

Përgjigje:

NGUYENTRAI

HOXUANHUONG

32. Kush është ai që ndërtoi gjithë vendin për të skalitur legjendën përgjithmonë?

Përgjigje: LACLONGQUAN

Ngjarja testuese historike e Konfederatës

Koha e ngjarjes: nga 4 prilli deri më 14 prill

Lojtarët hyjnë në faqen e internetit lichsu.lienquan.garena.vn për të marrë pjesë në ngjarje.

Shih gjithashtu: Çmimi 8 Mësimi 25 Atlasi Historik: Historia e Zhvillimit Natyror të Vietnamit

Çdo ditë do të ketë një kuiz për figurat historike vietnameze me 3 sugjerime. Për të marrë hapjen e këshillës, lojtarët duhet të kryejnë detyrat e përditshme:

Misioni Sugjerime
Identifikohu Këshilla e parë dhe 1 supozim
1 ndeshje 5 v5 Këshilla e dytë dhe 1 supozim
Fito një ndeshje ose shpërndaje faqen Këshilla e tretë dhe supozime të pakufizuara

Ju lutemi referojuni informacioneve të tjera të dobishme në seksionin e Dokumenteve të baigiangdienbien.edu.vn.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Cách Chơi Và Đáp Án Sự Kiện Lịch Sử Liên Quân Đúng Nhất, Đáp Án Thử Tài Lịch Sử Liên Quân 2022 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *