Rate this post

Landmark 81 është një rrokaqiell me stil dhe modern në mes të qytetit Ho Chi Minh. Ky është destinacioni më luksoz i argëtimit, argëtimit dhe resortit që nuk mund të mungojë në fundjavë apo pushime.

Po shikoni: Discover Landmark 81 Park | thanhthuanvlogs

Bashkohuni me Invert Review për të shijuar ngrënien në ndërtesën më të lartë Landmark 81 në Vietnam në artikullin më poshtë!

*

4.3 Çfarë duhet të pini në Landmark 81?

a. Blank Lounge Landmark 81 – bari dhe kafeneja më e lartë në Azinë Juglindore

Adresë: Kati 75 – 75 i pallatit Landmark 81

Orë pune: 11:00 – 22:30 nga e hëna në të diel

Blank Lounge Landmark 81 është një nga vendet ideale për ju që të shijoni ushqime dhe pije të shijshme dhe të admironi pamjen panoramike të qytetit të quajtur Uncle. Avantazhi i Blank Lounge Landmark 81 është hapësira e tij e gjerë dhe e ajrosur. Përveç kësaj, korridori i xhamit me tavan të lartë krijon gjithashtu një vendndodhje jashtëzakonisht luksoze, duke krijuar një ndjenjë emocioni, duke ju ndihmuar të regjistroni me lehtësi foto të bukura.

b. Kafe Runam

Adresë: Kati përdhe i pallatit Landmark 81

Orë pune: 7:30 – 22:00

Cafe Runam është gjithashtu një nga vendet për të shijuar kafe luksoze dhe të klasit të lartë në Saigon. Restoranti është i rregulluar në një stil të veçantë, i dekoruar shkencërisht. Përveç kësaj, pijet në Cafe Runam janë gjithashtu shumë të shijshme dhe të përgatitura bukur. Cafe Runam është magjepsur nga të rinjtë sepse është gjithashtu një nga vendet luksoze të check-in në Saigon.

c. Starbucks Coffee Landmark 81

Orë pune:Ora 7:00 – 22:00

Si një nga markat e famshme të kafesë, Starbucks Coffee nuk është e panjohur për të rinjtë dhe banorët e Saigonit. Jo vetëm pijet ulur, planimetria tërheqëse, ka edhe shumë pije dhe ushqime të tjera për t’i shijuar. Duke ardhur në Landmark 81, vizitorët mund të ndalen pranë Starbucks Coffee për të shijuar pije dhe check-in në një hapësirë ​​luksoze.

d. Phuc Long

Orë pune: 11:00 – 22:30

Dyqani Phuc Long në Landmark ose në çdo vend tjetër është gjithmonë i mbushur me njerëz sepse kjo është një markë e famshme për një kohë të gjatë, cilësia e pijeve nuk është e nevojshme. Avantazhi i restorantit është se hapësira është e rregullt dhe e pastër, duke u dhënë klientëve gjithmonë ndjenjën më relaksuese dhe komode.

e. Monumenti i kafesë në Highlands 81

Adresë: Kati përdhe i pallatit Landmark 81

Orë pune: 11:00 – 21:00

Highlands Coffee është një produkt i një marke vietnameze, ndaj kjo është një nga adresat që tërheq turistët në shumë provinca/qytete. Highlands Coffee në Landmark 81 ruan ende shijet tradicionale, të përziera me modernitetin, por këtu hapësira është e dekoruar me luks, por po aq afër, duke krijuar rehati për vizitorët.

5. Rishikimi i zonave të shquara argëtuese dhe argëtuese nëMonumenti 81?

Landmark 81 Skyview: E vendosur në 3 katet e fundit 79 – 80 – 81 të ndërtesës, çmimi i biletës së Observatorit Landmark 81 është vetëm 810,000 VND dhe 500 mijë për biletat për të rritur. Nxënësit dhe fëmijët janë përkatësisht 300k dhe 250k
Hapësirë ​​e madhe Vincom Center ka një sipërfaqe prej 50,000 m2. Ndërtesa është projektuar me aplikimin e dritave LED të tavanit që mund të tregojnë dritë unike.

Xem thêm :   Giáo Án Khám Phá Ngày Và Đêm 5 Tuổi, Hoạt Động Khám Phá

Sheshi i akullit Vincom: Shesh patinazhi në akull Vincom ka një sipërfaqe deri në 2,002 m2, një kapacitet prej 250 mysafirësh/luaj, i cili është regjistruar si shesh patinazhi natyral i brendshëm më i madh në Vietnam. Çmimi i biletës së patinazhit Landmark 81: Bileta për fëmijë 150 mijë, bileta për të rritur 220 mijë
Në Landmark 81, brenda dhe jashtë, ka kënde virtuale të jetesës kudo. Duke dalë kështu, një ditë, kur postohet dhe bëhet fotografia, është “lodhur”.

*

Luaj realitetin virtual, provo të hidhesh me parashutë nga një lartësi prej 461 m nga maja e kullës Landmark 81 me efekte vizuale dhe ndjenjë realiste për lojtarët.

Në bodrumin B1 të Vincom Center Landmark 81, ekziston ekrani më i madh i lakuar IMAX në Vietnam me gjerësi 22 m dhe lartësi 12.4 m dhe një sallë pritjeje të klasit të artë.
Çmimi i biletës për CGV Landmark 81:

Ditët e javës: Fëmijë, Studentë – Studentë: 70,000 – 80,000 VND, Të rritur: 95,000 VND.Fundjavë: Fëmijë, Studentë – studentë: 80,000 – 90,000 VND, Të rritur: 115,000 VND.

Hoteli më luksoz Vinpearl me 5 yje “për krerët e shteteve”: Frymëzuar nga modeli i hotelit Park Hyatt Shanghai (ndërtesa më e lartë e Shangait), hoteli Vinpearl me 5 yje do të jetë hoteli më luksoz deri më tani
Parajsa e blerjeve në modë: Vincom Landmark 81 do të jetë një parajsë tregtare, konvergjenca e markave më prestigjioze ndërkombëtare të modës me hapësirën luksoze të ekranit. Veçoritë e jashtëzakonshme vetëm në Landmark 81 janë gjithashtu një mundësi për të përjetuar jetën e klasit të lartë në majën e Vietnamit me prania e Club House – “Upscale Club” vetëm për banorët dhe një numër i kufizuar mysafirësh VIP.

Në Wine Lounge dhe Cigar Lounge me një dizajn unik në zonën e Sky Bar, anëtarët e Club House do të mund të pushojnë, të shijojnë verëra dhe puro të shkëlqyera. I ndarë dhe luksoz, ky vend është me të vërtetë një destinacion krenar dhe me klas për çdo anëtar të Landmark 81.

Observatori më i lartë në Vietnam: E vendosur nga kati i 79-të deri në katin e 81-të, Landmark 81 Observation Deck është vendi më i mirë për vizitorët që të shijojnë një pamje panoramike 360 ​​gradë të qytetit nga lart. Në veçanti, vizitorët mund të vëzhgojnë nga afër atraksionet e famshme të qytetit përmes teleskopit më të avancuar dhe sistemit të ekranit me prekje.Pishina e pafundësisë ka një pamje të çlirimit absolut: Landmark 81 zotëron gjithashtu objekte sportive tërheqëse në të cilat është e pamundur të mos përmendet një sistem pishinash prej më shumë se 1000 m2, duke përfshirë një pishinë pafundësie me pamje të bukur të lumit Saigon, e lidhur me pishinën, e mbuluar me xhakuzi modern.

Parku më i madh buzë lumit në qendër të qytetit. Qyteti Ho Chi Minh: Frymëzuar nga parku i famshëm Qendror i qytetit të Nju Jorkut, i mrekullueshëm, por që mban ende frymën e Azisë, parku pranë lumit Vinhomes Central Park është 14 ha i gjerë.

6. Çmimi i biletës për të vizituar Landmark 81 në 2022

Orari i punës: i hapur nga 8:30 deri në 22:00.

Xem thêm :   Kinh nghiệm du lịch hồ tà đùng đắk nông mới 2022, hướng dẫn đi tà đùng

Çmimi i biletës për të vizituar Landmark 81 Sky
Pamje:
Çmimi Landmark 81 Skyview është 810,000 VND dhe 500,000 VND për biletat për të rritur. Studentët dhe fëmijët janë përkatësisht 300,000 dhe 250,000 VND, tarifa e parkimit Landmark 81: 5,000 VNDDisa shënime kur vizitoni Landmark 81 Sky
Pamje

Bileta e pranimit nuk përfshin shërbimin e fotografive Sky
Foto, shërbime ushqimore dhe eksperiencë VR Game Top of Vietnam.Biletat janë të vlefshme për përdorim gjatë ditës.Mos sillni ushqime dhe pije nga jashtë; kafshë shtëpiake, kafshë shtëpiake; sende të ndezshme, laptopë
Kur hyni në qendrën tregtare Vincom Landmark 81, nuk ka asnjë kosto

7. Kush e projektoi Landmark 81?

Kjo është Atkins, Atkins ka përvojë në projektimin e shumë rrokaqiejve të tjerë në mbarë botën, shumica e tyre të vendosura në Dubai dhe Kinë, më së shumti në ndërtesën Burj Al Arab.
Sipas stilistit, dizajni i Landmark 81 është frymëzuar nga tufat tradicionale të bambusë, që simbolizojnë forcën dhe unitetin në kulturën vietnameze. Shumica e majave të bllokut me tuba kanë kopshte shtesë sipër, me përjashtim të blloqeve më të larta. Kati përdhe i pallatit përdoret si qendër tregtare.

8. Vendi i projektit Landmark 81

Ndërtesa Landmark 81 ka një lartësi prej 461.3 m, ka 81 kate, ka një sipërfaqe totale ndërtimi prej 241,000 m2, nga të cilat:

KATI Dizajn
Kati B1, 1, 2, 3 Qendër tregtare, kinema, shesh patinazhi i brendshëm, palestër
Kati B2, B3 Garazh
kati 4 Zona e klubit për banorët përfshin një pishinë, palestër, spa, bar dhe sallë pritjeje në natyrë.
kati 5 Sallë pritjeje standarde me 5 yje dhe shtëpi komunitare për banorët, restorante të klasit të lartë
Kati 6 deri ne 40 Apartamente 1 – 4 PN, vilë qielli, duke përfshirë 900 apartamente Vinhomes (standarde me 5 dhe 6 yje, sipërfaqe 400 m2 me 180 gradë) dhe apartament komercial Officetel
Kati 41 deri në 76 Zona e hotelit me 5 yje Vinpearl ka rreth 450 dhoma; Salla presidenciale 1000 m2. Restoranti dhe sky bar në katet 66 dhe 67 kanë një pamje 360 ​​gradë
Kati 79 deri 81 Kuvertë vëzhgimi

Shënim: Ekziston edhe një bodrum për parkim dhe një qendër tregtare Vincom Center (qendër tregtare është e organizuar në 6 kate nga kati B1 në katin e 5-të) me një sipërfaqe prej 59,000 m2 në rrëzë të ndërtesës.

9. Çfarë ka Landmark 81?

Për shkak se ndodhet në Vinhomes Central Park, The Landmark 81 gëzon lehtësira ngjitur si p.sh

Vinschool Central Park Ndërshkollor. Spitali i Përgjithshëm Ndërkombëtar Vinmec Central Park. Marina me 5 yje. Shesh patinazhi brenda akullit. VINKE (sheshin e lojërave edukative për fëmijë). Kinema. .) Sallë pritjeje.Lojë për fëmijë në natyrë, mini Golf-Practice Putting, shërbim për kujdesin e kafshëve shtëpiake.

Shënim: Objektet e përbashkëta në zonën e izoluar janë vetëm për banorët e projektit, të huajt ose të afërmit/miqtë e banorëve për të përdorur ambientet e brendshme duhet të kenë garancinë e pronarit të apartamentit në Landmark 81 dhe duhet të paguajnë një tarifë (nëse ka ) kur përdoret siç përshkruhet.

10. Lista e çmimeve të apartamenteve me qira në pallatin Landmark 81

Lloji i apartamentit

Hapësira në sipërfaqe

Qira (muaj)

Apartament 1 dhome gjumi, 1 tualet

54m2 – 66m2

nga 1100 USD

Apartament me 2 dhoma gjumi, 2 tualete

78 – 94m2

1500 – 1700 USD

Apartament me 3 dhoma gjumi, 2 tualete

106 – 145m2

2300 – 2800 USD

Apartament me 4 dhoma gjumi, 3 tualete

171 – 192m2

nga 3600 USD

Penthouse Sky Vila

kontakt

Tarifa e parkimit të makinave

1.4 milion VND/copë/muaj

Tarifa e menaxhimit

13,000 VND/m2/muaj

Tarifa e parkimit të motoçikletave

150,000 VND/copë/muaj

Xem thêm :   Top 15 địa điểm du lịch miền tây nổi tiếng, 13 điểm đến hấp dẫn nhất

* Lista e mësipërme e çmimeve të apartamenteve me qira është vetëm për referencë.

11. Disa pyetje të bëra shpesh në
Pika historike 81

a. Orari i hapjes së
Monument 81 kur?

Landmark 81 është i hapur nga ora 9:30 deri në 22:00 çdo ditë të javës, duke përfshirë festat e Vitit të Ri.

Vetëm qendra tregtare Vincom do të hapet nga ora 9 e mëngjesit.

Restorantet dhe restorantet shërbejnë orët e hapjes së Landmark, me përjashtim të pho në katin e 66-të (që shërbejnë vetëm nga ora 18:00).

b. Cilat janë rregullat kur vizitoni kuvertën e vëzhgimit të Landmark Skyview?

Për të vizituar Observatorin Landmark Skyview ju duhet të blini bileta paraprakisht. Mund të blini direkt në sportelin e biletave në katin e 1-të të ndërtesës ose të porositni online në faqen zyrtare të Landmark 81 Skyview.

Procesi i vizitës:

Hapi 1: blini një biletë ose tregoni kodin në biletë në internet

Hapi 4: lëvizni në ashensorin special për të shkuar në katin e 79-të

Mund të thuhet se Landmark 81 sjell standarde të reja në jetën moderne të njerëzve. Duke mos u ndalur në një projekt të madh të pasurive të paluajtshme nga një zhvillues kryesor i pasurive të paluajtshme – Vinhomes, Landmark 81 është gjithashtu një simbol i zhvillimit të jashtëzakonshëm në fushën socio-ekonomike në qytetin Ho Chi Minh në veçanti dhe në vend, shkronja S në përgjithësi.

Brenda kampusit të ndërtesës Landmark 81, ekziston një nënndarje që shumë banorë të Saigonit duan ta vizitojnë dhe argëtojnë. Kjo është zona Park historik Peshorja është investuar me shumë artikuj argëtues tërheqës. Pra, çfarë është argëtimi në këtë park të madh? Si të arrini këtu dhe cila është mënyra më e mirë për ju për të lëvizur? Lëreni Lieng Tam të ndajë informacione interesante për lexuesit afër dhe larg këtu!

Tabela e përmbajtjes
Udhëzime se si të hyni në Landmark 81 Park Çfarë është e veçantë për Parkun Landmark 81?
Disa përvoja për të vizituar parkun Landmark 81 që duhet të dini

Një hyrje e shkurtër rreth parkut Landmark 81

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Duhet të shkoni në parkun Landmark 81 para orës 17:00 për të shmangur bllokimet e trafikut dhe diellin e nxehtë

Sipas përvojës së vizitës së parkut Landmark 81 të mijëra vizitorëve të mëparshëm, koha më e mirë për të shkuar në parkun argëtues është para orës 17:00. Sepse në këtë kohë atmosfera e zjarrtë është qetësuar mjaft, duke ju ndihmuar të keni ndjesinë më komode për të përjetuar të gjitha kënaqësitë këtu.

Shihni gjithashtu: Standardin e Universitetit të Kulturës Hanoi 2020, Përditësoni Standardin e Universitetit të Kulturës Hanoi 2022

Është gjithashtu e rëndësishme që udhëtimi në park në harkun kohor të mësipërm t’ju ndihmojë gjithashtu të shmangni bllokimet e trafikut gjatë orëve të pikut. Prandaj, nuk keni nevojë të shpenzoni shumë kohë dhe përpjekje për të arritur atje ku duhet të shkoni.

Kështu që ju mund të shihni Park historik 81 është një nga vendet më të mira për t’u argëtuar që nuk duhet ta humbisni. Nxitoni të planifikoni veten sot për të pasur një udhëtim emocionues në këtë destinacion argëtues magjepsës.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Khám phá công viên landmark 81 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *