Rate this post

Da Nang është një qytet i famshëm turistik që tërheq mijëra turistë. Në cilin muaj duhet të udhëtoni në Da Nang? Me më të mirët
Zbulojeni çmimin tani!

Pasqyrë e motit në Da
Nang

Da Nang është një qytet i lidhur
Qendrore e Vietnamit qendror, i famshëm si një qytet turistik që tërheq mijëra turistë vendas dhe të huaj çdo vit. Duke ardhur në Da Nang, nuk mund të injoroni plazhet e gjelbra apo mrekullitë e famshme botërore të bëra nga njeriu që do të lënë mbresa të paharrueshme në udhëtimin tuaj në Da Nang.

Po shikoni: Cili është muaji më i bukur dhe më i përshtatshëm për të shkuar në Da Nang?

Da Nang i përket zonës klimatike tropikale, kështu që ka mot të nxehtë dhe të lagësht gjatë gjithë vitit, me 2 stinë kryesore: sezonin e shirave dhe sezonin e thatë. Sezoni me shi në Da Nang zgjat nga gushti deri në dhjetor, ka shira të shpeshta dhe det të trazuar, ndërsa sezoni i thatë zgjat nga janari në korrik, klima është mjaft e nxehtë, por ky lloj moti është shumë i përshtatshëm për aktivitete turistike dhe turistike në verë.ditët e verës. Temperatura në Da Nang Mesatarja është rreth 26 gradë, më e ulëta rreth dhjetorit deri në shkurt është 21 gradë, dhe më e larta në qershor dhe korrik është 29 gradë. Gjithashtu, zonat malore në Ba Na do të kenë temperatura më të ulëta, mesatarisht rreth 17-20 gradë në vit, me mot të freskët.

*

Koha më e përshtatshme për të shkuar në Da Nang është stina e thatë (Foto:
të ushqyerit)

Koha për të shkuar në Da
Nang

Koha më e mirë për të udhëtuar në Da Nang

Turizmi Da NangCila është koha më e mirë? Ky është gjithmonë kërkimi kryesor i shumë turistëve kur planifikojnë të vijnë në Da Nang çdo vit. Sipas Përvoja e udhëtimit në Danang Për shumë njerëz, koha ideale për të udhëtuar në këtë qytet bregdetar është në sezonin e thatë, veçanërisht nga prilli në gusht kur Da Nang sapo ka hyrë në verë, edhe pse është një sezon i nxehtë, dielli nuk është aq intensiv sa në verë.lokacione të tjera. Turizmi Da Nang gjatë verës është i përshtatshëm për not, zhytje në skuba dhe aktivitete turistike, veçanërisht nëse doni të eksploroni vendpushimin Ba Na.
Kodrat Na me një lartësi prej afro 1500 m, kjo është koha më ideale për të ardhur në Da Nang.

Koha për të udhëtuar në Da Nang për të kursyer para

Përveç kohës më të mirë për të ardhur në Da Nang, turizmi me kosto efektive Da Nang është gjithashtu një shqetësim kryesor, veçanërisht për ata që duan të vizitojnë Da Nang. Da Nang udhëtim i vetë-mjaftueshëm. Periudha nga shtatori deri në dhjetor është sezoni i shirave në Da Nang me mjaft turistë që vijnë, por kjo është koha ideale për të udhëtuar në Da Nang për të kursyer para kur ofrohen një sërë shërbimesh hotelesh dhe restorantesh. Në Da Nang, atje janë zbritje për të mirëpritur turistët, përveç kësaj, duhet të mësoni dhe të zgjidhni kohën për të shkuar në fillim të sezonit të shirave ose në fund të sezonit të shirave për të pasur mundësi të shijoni pushimet më komode.

Xem thêm :   Điểm Danh Những Di Tích Lịch Sử Việt Nam Gắn Liền Với Sự Kiện 30/4

“Koha e artë” për të udhëtuar në Da Nang është më ekonomike nga janari deri në mars, kur sezoni i shirave në Da Nang sapo ka përfunduar, është një rast që pak turistë ta vizitojnë, ndaj është plotësisht e mundur të garantohet një dhomë hoteli. Shumë bateri, turne Danang
Da Nang ka një çmim shumë të mirë dhe një biletë avioni për në Da
Nang gjithashtu ka shumë stimuj për ju. Përveç kësaj, sepse fillon sezoni i thatë, moti është shumë i këndshëm, jo ​​shumë i nxehtë dhe nuk ka shi, është koha ideale për të shkuar në Da Nang, apo jo?

Më e mira
Çmimi për çmimin më të mirë!

Vini re nëse shkoni në Da Nang në sezonin e shirave

Nëse dëshironi të planifikoni një udhëtim të lirë në Da Nang, veçanërisht në sezonin e shirave, duhet t’i kushtoni vëmendje shënimeve të mëposhtme:

Ju duhet të organizoni bagazhe udhëtimi të përshtatshme për sezonin e shirave si p.sh. me vete çadra, mushama të hollë, këpucë shiu, kapele, çanta të papërshkueshme nga uji për sende të tilla si telefona, videokamera etj.

Edhe nëse është një udhëtim në sezonin e shirave, ju gjithashtu duhet të zgjidhni të shkoni në fillim të sezonit ose në fund të sezonit për të minimizuar mundësinë e reshjeve sa më shumë gjatë udhëtimit.

Përditësoni rregullisht parashikimin e motit, gjendjen e shiut në Da Nang për të organizuar një udhëtim më të përshtatshëm.

Sillni disa ilaçe bazë si ilaçe kundër dhimbjes së kokës, reduktimit të temperaturës, gripit etj., në rast se sëmureni për shkak të shiut të ftohtë gjatë udhëtimit, sigurisht që askush nuk dëshiron që kjo të ndodhë, por duhet të kemi metoda parandaluese, akoma më shumë.

Duke udhëtuar për në Da Nang në sezonin e shirave, nuk duhet të notoni në det për të garantuar sigurinë tuaj kur ka një rast deti të trazuar dhe dallgë të mëdha.

*

Turizmi Da Nang në sezonin e shirave

Nang nga A – Z për fillestarët” për të fituar më shumë përvojë për veten tuaj!

Ku shkoni në Da Nang për të luajtur?

Zona turistike Ba Na Hills ka qenë shumë e famshme për shumë turistë, e quajtur “rruga drejt parajsës” me dhjetëra vepra interesante të bëra nga njeriu si Ura e Artë (Artë).
Ura) është pika kryesore e kontrollit kur vini në Ba Na Hills, parkun argëtues Fantasy Park me lojëra emocionuese, vizita në faltoren Linh Ung, përjetimi i teleferikut me shumë faza, shijimi i shuplakës së Sunworld,… Orari i Ba Na Hills përfshin teleferik për të rritur është 750,000 VND / koha dhe bileta për fëmijë është 600,000 VND (për fëmijët nga 1 deri në 1.4 m të gjatë), fëmijët nën 1 m të gjatë janë falas.

*

Ura e Artë – Ndërtim i famshëm i bërë nga njeriu në Da Nang

Studio evropiane në këmbët e urës
Thuan Phuoc, rrethi Son Tra është vendi më i nxehtë i regjistrimit për të rinjtë me një skenë të stilit evropian që sjell një ndjenjë të çuditshme në perëndim për vizitorët që të shijojnë. Ky është gjithashtu vendi ku shumë çifte vijnë për të bërë fotot e dasmës dhe gjithashtu një vend për foto unike “virtuale të jetesës”. Studio evropiane është e hapur nga ora 7:30 deri në 17:30 dhe bileta e hyrjes kushton 50,000 VND/person.

Ura e Dragoit është një nga atraksionet turistike në Da Nang Më e nxehta që duhet ta vizitoni patjetër. Ura e Dragoit kalon lumin Han, është një simbol i Da Nang që shumë turistë vijnë për të kontrolluar çdo vit. Ura e Dragoit është e pajisur me mijëra drita LED që ndriçojnë çdo natë, veçanërisht në orën 21:00 çdo të shtunë, të diel dhe natë. festat e mëdha, duke tërhequr mijëra vizitorë për t’u admiruar, veçanërisht të rinjtë.

*

Ura e Dragoit Da Nang

Ura e Dashurisë është vendi për të provuar dashurinë e mijëra çifteve kur vijnë këtu. Të ndërtuara në vitin 2015 dhe të frymëzuara nga urat e dashurisë me famë botërore nga Franca, Italia, Korea, Gjermania etj., megjithëse kanë dizajne të ndryshme, ato kanë kuptimin e përbashkët të të qenit një vend për të mbajtur ndjenjat e njerëzve, duan njëri-tjetrin. Mund të shkoni lirisht në urën e dashurisë në çdo kohë të ditës dhe të blini një dry të ngjitur në urë me të dashurin tuaj për të mbajtur momentet më të paharrueshme.

Xem thêm :   Khai Mạc Lễ Hội Quà Tặng Du Lịch 2022, Quảng Bá Du Lịch Thủ Đô Qua Lễ Hội Quà Tặng 2022

Përveç atraksioneve të shquara turistike në Da Nang më lart, Da Nang është gjithashtu i famshëm për kuzhinën e tij unike, pjatat e mbushura me identitetin e popullit qendror me siguri do të pushtojnë darkuesit më kërkues kur të vijnë në Da Nang.
Nang. Ushqimi i detit Da Nang është jashtëzakonisht i freskët; Tortë me supë peshku, petë Quang, petë me vermiçeli të kalitur janë Ushqim i shijshëm
Nang
që mund ta gjeni kudo në rrugët e Da Nang; Banh xeo, spring rolls, banh beo, letër orizi sanduiç, kek filtri, etj. janë ushqimet tipike qendrore që nuk mund t’i anashkaloni; Sallata e peshkut Nam O, sallata me jackfruit, viçi Cau Mong janë specialitete jashtëzakonisht të shijshme Da Nang, sipas përvojës së udhëtimit Da Nang të shumë turistëve kur vijnë këtu.

Nëpërmjet artikullit të mësipërm, ju tashmë e diniNë cilin muaj duhet të udhëtoni në Da Nang? pastaj? Ju lutemi ndajeni me Best
Çmimi për planet tuaja të ardhshme të udhëtimit! Mos harroni të rezervoni herët turneun në Danang për të marrë çmimin më të mirë, përveç Best
Çmimi ka gjithashtu Combo Da Nang duke përfshirë biletat e fluturimit vajtje-ardhje dhe dhomën e hotelit, të cilat do t’ju ndihmojnë të mos mendoni shumë kur rezervoni shërbime në Da Nang. Udhetim te mbare!

Da Nang njihet si një qytet i jetueshëm në Vietnam. Ky vend zotëron jo vetëm shumë peizazhe të bukura, vepra arkitekturore unike dhe mbresëlënëse, por edhe tërheq nga zona moderne argëtuese. Por a e dini se cila stinë është më e bukura për të udhëtuar në Da Nang? Nëse jeni të interesuar, atëherë ndiqni të gjithë artikullin për të gjetur përgjigjen.

*

Turizmi Da Nang

Cili është sezoni më i mirë për të udhëtuar në Da Nang?

Da Nang është një qytet HOT turistik, me përvoja të ndryshme dhe tërheqëse, kështu që ju mund të vini këtu në çdo kohë të vitit. SeciliKoha e udhëtimit në Da Nang, ka bukurinë e saj unike, ndaj në varësi të interesave dhe qëllimeve tuaja të udhëtimit, mund të zgjidhni kohën e duhur. Dhe për t’ju ndihmuar të zgjidhni me lehtësi kohën e udhëtimit, mund t’i referoheni sugjerimeve të mëposhtme:

*

Regjistrimi në Urën e Artë të Da Nang

Sezoni më i bukur turistik në Da Nang

Nëse jeni ende duke pyetur veten, nuk e diniCili është muaji më i mirë për të udhëtuar në Da Nang?atëherë merrni parasysh periudhën e sezonit të thatë, nga prilli në gusht. Sipas statistikave, ky është sezoni kulmor turistik në Da Nang, sepse sapo ka hyrë në verë, ndaj numri i vizitorëve është shumë i madh. Edhe pse është stina e nxehtë, temperatura këtu nuk është aq e ashpër sa moti në Hanoi, por relativisht komode, shumë e përshtatshme për udhëtime në plazh me eksperienca nënujore.

Përveç kësaj, kur vini në Da Nang gjatë verës, mos harroni të vizitoni zonën turistike të Ba Na Hills – vendi njihet si ‘skena tokësore’. Duke ardhur këtu, vizitorët jo vetëm shijojnë ajrin e pastër, me peizazhe të gjelbra natyrore, por marrin pjesë edhe në shumë lojëra dhe aktivitete interesante. Prandaj, kjo është edhe përgjigjjaCili është stina më e bukur dhe argëtuese për të udhëtuar në Da Nang?ju duhet të dini.

*

Shijoni pamjen panoramike të Kodrave Ba Na nga lart

Sezoni i udhëtimit në Da Nang është më ekonomik

Turistët që vijnë këtu nuk janë të interesuar vetëm për bukurinë e Da Nang, por edhe çështja e kostos është shumë e fokusuar. Dihet që periudha nga shtatori deri në dhjetor është koha e ulët turistike, sepse kjo është sezoni i shirave, shpesh ka reshje të papritura, ndaj është e lehtë të ndikohet në itinerarin tuaj të udhëtimit. Për të mos folur për problemin në det, gjithashtu të prirur për stuhi, ndaj kësaj radhe duket se numri i vizitorëve në Da Nang është shumë i vogël. Kjo gjithashtu do të thotëShpenzimet e udhëtimit në DanangNë këtë kohë, ka edhe ulje të mëdha, nga biletat e avionëve, akomodimi, te aktivitetet argëtuese dhe udhëtimet, ka stimuj të mëdhenj. Prandaj, nëse doni të kurseni para, mund të zgjidhni sezonin e shirave për të udhëtuar. Vetëm duke i kushtuar vëmendje monitorimit të motit çdo ditë, duke shmangur stuhitë e shiut, gjithashtu mund ta bëjë udhëtimin më të përshtatshëm.

Xem thêm :   Lịch sử đối đầu anh vs scotland, anh vs scotland lịch sử đối đầu

*

Si të kurseni para në udhëtimin në Da Nang

Kështu qëCili është sezoni më i bukur dhe më i lirë për të udhëtuar në Da Nang?Për të pasur një udhëtim të paharrueshëm, me shumë eksperienca të shkëlqyera pa shpenzuar shumë, sipas përvojës së udhëtimit në Da Nang, mund të vini këtu nga janari në mars. Kjo njihet si ‘kohë’. e verdhë’ për të planifikuar një itinerar udhëtimi, sepse kjo është fundi i sezonit të shirave, jo kulmi i sezonit turistik, ndaj numri i vizitorëve nuk ka qenë i madh. Për më tepër, kjo kohë është fillimi i vitit, si fillimi i sezonit turistik, ndaj kostoja e shërbimeve nuk është rritur ndjeshëm, gjë që ju ndihmon të kurseni edhe një shumë të ‘mirë’ parash për portofolin tuaj.

Disa shënime kur udhëtoni në Da Nang në sezonin e shirave:

– Përditësoni lajmet e motit çdo ditë për të kufizuar stuhitë e shiut në mënyrën më të mirë.

– Të udhëtosh në sezonin e shirave, nuk duhet të jesh subjektiv. Mbani gjithmonë çadra, mushama, kapele, … dhe çanta të papërshkueshme nga uji për sendet me vlerë si telefonat, kamerat,…

– Moti me shi është i lehtë për t’i sëmurë njerëzit, ndaj sillni gjithmonë ilaçe të zakonshme si: grip, kollë, dhimbje koke, reduktim të temperaturës, …

– Rekomandohet të udhëtoni në fillim ose në fund të sezonit, mundësia e reshjeve do të jetë më e ulët kur shkoni në mes të sezonit me shi.

Shihni më shumë: 30 zonat piktoreske vietnameze që duhen provuar një herë në jetë, 10 pikat më të bukura piktoreske në Vietnam

*

Përgatitni bagazhin për udhëtimin në Da Nang

Tërheqjet e famshme turistike në Da Nang

Krahas temësCili është sezoni më i mirë për të udhëtuar në Da Nang?atëherë duhet t’i kushtoni vëmendje edhe ndalesave të famshme këtu. Dhe nëse nuk e diniKu duhet të shkoj kur të vij në Da Nang?Ju mund t’i referoheni sugjerimeve të mëposhtme:

An Son, Komuna Hoa Ninh, Distrikti Hoa Vang, Qyteti. Danang

*

– Muzeu i mashtrimeve 3D

– Shtëpi me kokë poshtë: Nëse jeni besimtar i jetesës virtuale, patjetër që nuk mund ta injoroni shtëpinë me kokë poshtë.
Shtëpi me kokë poshtë. Sepse ky është një destinacion popullor turistik në Da Nang, duke tërhequr shumë turistë për ta vizituar. Duke ardhur në këtë shtëpi të veçantë, do të shihni se gjithçka është përmbysur, duke sjellë një hapësirë ​​të re. Prandaj, shumë turistë vijnë këtu vetëm për të bërë fotografi si kujtim. Adresa me kokë poshtë: Ndodhet në 44 Ho Xuan Huong, Ngu Hanh Son, Da Nang.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Nên Đi Đà Nẵng Vào Tháng Mấy Đẹp Và Thuận Tiện Nhất? Nên Đi Đà Nẵng Vào Tháng Mấy . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *