Rate this post

Nëse doni të shpëtoni nga ngutja dhe nxitimi i Hanoi për të kaluar një fundjavë relaksuese dhe interesante, Vende turistike pranë Hanoi në 1 ditë Këtu janë destinacionet ideale për ju.

Po shikoni: Udhëtoni pranë Hanoi 2 ditë 1 natë: top 15 pikat më të nxehta të “arratisjes”

11 vende pikniku pranë Hanoi për t’u ndenjur në fundjavë.

1. Ham Lon Mountain (Soc Son)

Mali Ham Lon nuk është më një emër i çuditshëm kur aventurierët i referohen vendeve të shpinës pranë Hanoi.. Duke ndjekur autostradën Thang Long – Noi Bai drejt Vinh Phuc, ju desh pak më shumë se një orë për të arritur në këtë destinacion turistik. I vendosur në vargmalin Doc Ton – Soc Son, me një lartësi prej rreth 462 m, Ham Lon është një mal sfidues për shpinës.

Rruga për në malin Ham Lon është si Da Lat.  Foto: <br />d0105″ width=”640″ height=”800″ srcset=”https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/nui-ham-lon-ha-noi.jpg 1080w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/nui-ham-lon-ha-noi-768×960.jpg 768w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/nui-ham-lon-ha-noi-300×375.jpg 300w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/nui-ham-lon-ha-noi-208×260.jpg 208w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/nui-ham-lon-ha-noi-150×188.jpg 150w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/nui-ham-lon-ha-noi-54×68.jpg 54w” sizes=”(max-width: 640px) 100vw, 640px” /></p>
<p><em>Rruga për në malin Ham Lon është si Da Lat.  Imazhi: <br />d0105</em></p>
<p>Në Ham Lon, ju mund të kamponi plotësisht gjatë natës pranë liqenit të madh Nui Bau në rrëzë të malit.  Ajri malor është i freskët dhe flladi i liqenit fryn, kështu që edhe pse moti është i nxehtë, Ham Lon është gjithmonë i freskët dhe i freskët.  Plus, me çmimin e lirë, proshuta e derrit është<strong> atraksionet turistike pranë Hanoi</strong> zgjedhja kryesore e shumë grupeve studentore.</p>
<p><img decoding=

Pikërisht nga rruga për në Memorina Ninh Binh, vizitorët do të pushtohen nga një stil simpatik i mbushur me pemë të gjelbërta dhe i rrethuar nga male gëlqerore të larta si një parajsë e mrekullueshme turistik.

Memorina - Një nga vendpushimet më të bukura në Ninh Binh

Me një kampus të gjerë, Memorina Ninh Binh Farmstay synon aktivitete të dobishme për shëndetin si: pishinë të hapur, kajak në 5 liqene të mëdhenj dhe të vegjël me një sipërfaqe prej 1.7 hektarësh brenda zonës së akomodimit, zjarr kampi etj. shijoni BBQ, . Ndihmoni vizitorët të pushojnë si dhe të shijojnë një hapësirë ​​shumë të qetë.

Memorina - Një nga vendpushimet më të bukura në Ninh Binh

Ose përjetoni një ditë si një fermer dhe mbjellës i vërtetë blegtoral në fshatrat rurale.

Xem thêm :   28 Địa Điểm Du Lịch Singapore Nổi Tiếng Không Nên Bỏ Lỡ, 10 Địa Điểm Du Lịch Hấp Dẫn Nhất Việt Nam

Memorina - Një nga vendpushimet më të bukura në Ninh Binh

Çfarë është më interesante sesa të shijoni shërbime gjithëpërfshirëse Spa si masazh, yoga, klasa meditimi, palestër… Pas një dite shëtitjeje, përvoja e ndihmon trupin tuaj të relaksohet, të relaksohet dhe të flini.

Memorina - Një nga vendpushimet më të bukura në Ninh Binh

Shoqërimi i vizitorëve është ndoshta i domosdoshëm për ushqimet fshatare, të lashta, duke i ndihmuar vizitorët të kthehen në kuzhinën e fëmijërisë me gjyshërit, prindërit, …

4. Parku Kombëtar Ba Vi (Ba Vi)

Parku Kombëtar Ba Vi është gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyer për kamping, sepse është atraksionet turistike pranë Hanoi Çmimi i biletës është shumë i lirë: vetëm 40,000/person.

Rruga për në parkun kombëtar është jashtëzakonisht e bukur dhe e lezetshme.  Foto: <br />thaomuoii” width=”640″ height=”800″ srcset=”https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/vuon-quoc-gia-ba-vi-1.jpg 1080w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/vuon-quoc-gia-ba-vi-1-768×960.jpg 768w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/vuon-quoc-gia-ba-vi-1-300×375.jpg 300w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/vuon-quoc-gia-ba-vi-1-208×260.jpg 208w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/vuon-quoc-gia-ba-vi-1-150×188.jpg 150w, https://cdn.baigiangdienbien.edu.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/01/vuon-quoc-gia-ba-vi-1-54×68.jpg 54w” sizes=”(max-width: 640px) 100vw, 640px” /></p>
<p><em>Rruga për në parkun kombëtar është jashtëzakonisht e bukur dhe e lezetshme.  Imazhi: <br />theomuoii</em></p>
<p>Këtu do të keni mundësinë të admironi pyjet me pisha dhe halore;  Kopshti i kaktusit, shpella Ngoc Hoa….Mund të rezervoni një hotel në Ba Vi për udhëtime dhe argëtim me miqtë. </p>
<p><img decoding=

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 15 Điểm “Đi Trốn” Hot Nhất 2022 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *