Rate this post

Ju jeni një entuziast udhëtimi dhe ju pëlqen të kapni momente të çmuara të udhëtimit tuaj. Mos humbisni 10+ aplikacionet e bukura të fotografisë së peizazhit më poshtë për të “marrë” të gjithë udhëtimin emocionues të udhëtimit në shtëpi!

Ju pëlqen të bëni fotografi dhe të kapni momente të çmuara në udhëtime, por keni frikë të mbani një aparat fotografik të shtrenjtë dhe të rëndë? Mos u shqetësoni shumë sepse tani ka shumë aplikacione falas në telefonin tuaj që mund t’ju ndihmojnë të bëni shumë fotografi super të lezetshme dhe super cilësore. Le të udhëtojmë në Vietnam për të zbuluar majën aplikacioni i bukur i fotografisë së peizazhit më poshtë për të “sjell një foto mamit”.

*

Procam është një aplikacion për fotografimin e peizazhit ekskluzivisht për i
Telefoni.

Po shikoni: 10 aplikacione të bukura fotografike që magjepsin shenjtorët virtualë

2. Kamera Halide – aplikacion i bukur fotografik

Aplikacion i bukur për fotografimin e peizazhit emri Halide Camera. Ky është një mjet i fuqishëm për të ndihmuar fotot të bëhen më profesionale se kurrë. Në të njëjtën kohë, ai konsiderohet gjithashtu si softuer premium ekskluzivisht për i
Telefoni. Ky softuer fotografik në natyrë është produkt i projektuesit të Apple dhe ish-inxhinierit të Twitter me një kosto prej 2,99 USD. Duke pasur pothuajse të njëjtat karakteristika si Kamera Pr, megjithatë, Kamera Halide është shumë më superiore kur shton efektet e korrigjimit të ekspozimit dhe fokusimit manual.

*

Bëni fotografi super të mprehta.

4. Bëni foto të bukura me peizazh, mos e injoroni Camera+

Camera+ është një nga Aplikacioni më i mirë i fotografisë së peizazhit dhe supermateria e i
Telefoni. Nëse nuk e dini ende, përveç shkrepjes së fotografive, Camera+ mbështet edhe shumë veçori të tjera si modifikimi dhe përmirësimi i cilësisë së imazhit të disponueshëm. Përveç kësaj, Camera+ është gjithashtu e pajisur me një filtër jashtëzakonisht profesional Clarify. Nuk do t’ju duhet më të shqetësoheni për fotot me dritë të ulët dhe të jeni të sigurt për lëkurën e lëmuar më natyrale.

*

Kamera e hapur është plotësisht falas.

6. Kamera Bacon – aplikacioni i redaktimit të fotove të peizazhit

Kamera Bacon është një nga Aplikacioni popullor për redaktimin e fotografive të peizazhit dhe shumë interesante. Ky aplikacion lejon që aktivitetet tuaja fotografike të zhvillohen jashtëzakonisht lehtë. Përveç funksioneve të pasura dhe filtrave me ngjyra, Kamera Bacon ka gjithashtu modalitetin manual të fokusimit automatik me një ndërfaqe jashtëzakonisht të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur për studentin tonë të parë. Çfarë prisni, shkarkoni dhe përdorni menjëherë!

Xem thêm :   Cực Đẹp Hình Nền Thiên Nhiên, Phong Cảnh Đẹp, Hình Nền Thiên Nhiên, Phong Cảnh Đẹp

7. Procam – Kamera e kontrollit manual

Për të folur për 1 aplikacioni i bukur i fotografisë së peizazhit atëherë nuk duhet të injoroni Procam – Manual Control Camera. Ky aplikacion i sofistikuar do t’ju lejojë të krijoni fotografi profesionale të ngjashme me kamerën vetëm me një smartphone. Kur përdorni Procam, mund ta personalizoni plotësisht modalitetin e ekspozimit për ta bërë fotografinë më realiste, të bukur dhe më të përshtatshme.

8. Piknik – bërja e fotove të bukura është gjithashtu falas

Pikniku është Aplikacioni falas për fotografinë në natyrë jashtëzakonisht i lezetshëm dhe sigurisht integron mjete redaktimi për t’ju ndihmuar të merrni foto të ndezura dhe të gjalla në natyrë. Nëpërmjet një sërë filtrash fotografish, ngjyrat e peizazhit do të jenë më natyrale, artistike dhe të gjalla, shumë më të freskëta. Shkarkoni këtë aplikacion tani dhe “rikthejini fotografitë e nënës suaj”!

9. Aplikacioni i fotografisë së peizazhit Retrica

Retrica është aplikacioni i bukur i fotografisë së peizazhit mbështet përdoruesit për të krijuar imazhe GIF dhe për të regjistruar video të mprehta. Ky aplikacion është jashtëzakonisht i përshtatshëm për të rinjtë që janë të apasionuar pas teknologjisë dhe duan ta bëjnë fotografinë jo më të mërzitshme. Me Retrica, ju mund të përdorni plotësisht imazhet ekzistuese për të krijuar GIF unike, interesante, por po aq të gjalla.

10. Kamera manuale është e specializuar në fotografimin e peizazhit

Manual Camera Lite është një version falas i Manual Camera për një tarifë. Shkarko tani aplikacioni i bukur i fotografisë së peizazhit Në këtë ditë, klikoni për të zgjedhur modalitetin e peizazhit, plazhit, borës, perëndimit të diellit ose skenës së fishekzjarreve dhe do të keni foto shumë të kënaqshme. Një foto me një qiell të pastër në Nha Trang, një foto plot me diell në Hue ose mjegull që rrethon Sapa duhet të jetë një sugjerim i shkëlqyeshëm, apo jo?

11. Kamera Zoom Fx kap foto të gjalla të peizazhit

Kamera Zoom Fx është Aplikim falas për fotografinë në natyrë dhe ka një gamë të gjerë karakteristikash. Rregullimi manual i fokusit, balancimi i të bardhës, HDR, Time-Lapse, panorama 360 gradë dhe një sërë efektesh pas shkrepjes janë avantazhet e këtij aplikacioni. Megjithatë, për të zhbllokuar më shumë veçori të veçanta, do t’ju kërkohet të pranoni disa kushte dhe sigurisht që duhet ta paguani atë tarifë.

12. Kamera panorama kap foto peizazhesh super të bukura

Nuk është më e çuditshme për ekipin që e do teknologjinë, aplikacioni popullor dhe i bukur i fotografisë së peizazhit i quajtur Kamera Panorama. Duke i bërë përshtypje përdoruesit me kamerën e tij panoramike 360 ​​gradë, ky aplikacion funksionon si kamerat e tjera panoramike duke kursyer kënde të ndryshme të vendit. Të shkosh në rrugët e dashurisë në Ha Giang, Moc Chau ose Thai Nguyen dhe të bësh foto me Panorama është vërtet “jashtë hapi”.

13. Fotografia e peizazhit, duhet përmendur kamera VSCO

Kamera VSCO vlerësohet si një nga më të mirat aplikacioni i bukur i fotografisë së peizazhit Gjithashtu redaktimi i shkëlqyeshëm i fotografive. Duke u ofruar përdoruesve filtra me ngjyra të ndryshme dhe efekte interesante, VSCO ndihmon në rritjen e gjallërisë dhe tërheqjes së fotove të peizazhit në dukje të palëvizshme. Me VSCO, ju gjithashtu keni lirinë për të krijuar dhe modifikuar imazhe sipas stilit tuaj personal.

14. Foodie është i domosdoshëm për foto të bukura

Ekipet që duan peizazhin dhe ushqimin nuk mund ta injorojnë Foodie. Nuk është ekzagjerim që kjo të konsiderohet Aplikacioni më i mirë i fotografisë së peizazhit Dhe sigurisht është plotësisht falas. Momente natyrore jashtëzakonisht interesante përmes filtrave me ngjyra cilësore si dhe veçorive profesionale të fotografisë do t’ju bëjnë të admironi kur përdorni këtë aplikacion fotografie.

Xem thêm :   36 Địa Điểm Du Lịch Quy Nhơn Bạn Nhất Định Phải Đến Trong Mùa Hè Này!!!

Keni shumë aplikacioni i bukur i fotografisë së peizazhit që ju të zgjidhni kur udhëtoni. Në çdo udhëtim, zgjidhni vetë aplikacionet që janë të thjeshta, të lehta për t’u përdorur dhe të përshtatshme për stilin tuaj të fotografisë. Natyra e Vietnamit është e pajisur me gjëra të panumërta interesante dhe unike. Pra, mos anashkaloni të bëni fotografi dhe të dokumentoni ato peizazhe të mrekullueshme. Ju uroj të keni udhëtime domethënëse dhe të qetë.

Përgjegjës për përmbajtjen: Drejtori Pham Anh Tuan.

Departamenti i Informacionit të Jashtëm – Ministria e Informacionit dhe Komunikimit

Kati i 9-të, Ndërtesa e Departamentit të Frekuencave të Radios, Nr. 115 Tran Duy Hung, Cau Giay, Hanoi

Ruajtja e imazheve të bukura, peizazheve të paharrueshme gjatë udhëtimit është diçka që të gjithë e shijojnë. Pra, si të kapni fotot më të përsosura? A është e mundur të kapni peizazhe “poetike” pikërisht në telefonin tuaj? Bashkohuni me Metric Leo për t’iu referuar menjëherë 5 aplikacioneve më të mira të fotografisë së peizazhit në vijim, për të shijuar “jetën virtuale” me fotot “standarde”.

1. VSCO Cam

Jo vetëm i njohur si një aplikacion “melankolik” për redaktimin e fotove të portreteve, VSCO Cam është gjithashtu i famshëm për “transformimet” e tij të fotove të peizazhit super cilësor. Me tone të veçanta ngjyrash në filtrin tuaj, ju mund të modifikoni lirisht ngjyrën e fotove tuaja sipas dëshirës tuaj. Pavarësisht nëse është një skenë e qetë pasdite, ose një pasdite e shkëlqyer me ngjyrën karakteristike të gjelbër të gjetheve, VSCO Cam mund t’i “peshojë” të gjitha.

*

VSCO Cam gjithashtu mbështet modifikimin e ndriçimit, errësirës, ​​hijeve, etj. për t’i bërë fotot tuaja perfekte sikur të ishin redaktuar me softuer grafik.

*

Mund të shtojë efekte për të ndriçuar imazhin, për të rritur ngopjen për t’i bërë pemët të duken më të gjelbra

*

Regjistrimi i momenteve të bukura të lindjes së diellit

2. Aplikacioni Foodie

Mos mendoni se aplikacioni Foodie është një aplikacion i specializuar në redaktimin e fotografive të ushqimit, do të habiteni kur ta përdorni këtë aplikacion për të bërë foto peizazhi. Për shkak se kanë një ngjyrë karakteristike të verdhë-portokalli, ato janë të përshtatshme për korrigjimin e fotove të marra pasdite ose në agim. Ky është një aplikacion për redaktimin e fotografive që ka njohje mjaft të mirë të objekteve, kështu që ata identifikojnë lehtësisht subjektin e fotografisë për të rregulluar ekspozimin dhe mprehtësinë më të përshtatshme.

Ndoshta ju intereson: Si të pozoni për një foto me detin.

*

Aplikacioni i fotografisë së bukur të peizazhit “ekstatik”

3. Film analog

Dëshironi të keni një foto të një peizazhi të bukur dhe poetik si të jesh në mes të një rruge lulesh në Tokio, ose pak dinamike dhe plot lëvizje si të jesh në rrugët e Nju Jorkut? Aplikacioni i xhirimit të peizazhit të filmit analog do t’ju ndihmojë. Ky aplikacion ka më shumë se 20 filtra nga të cilët mund të zgjidhni, secili me një aluzion të qyteteve krejtësisht të ndryshme, të garantuara për t’ju dhënë një përvojë unike.

*

Filmi Analog mbështet fotografinë realiste, ka shumë filtra nga të cilët mund të zgjidhni

*

Fotot e rrugës janë me ngjyra të ndezura, shumë tërheqëse dhe mbresëlënëse

4. Moldavi

Keni shumë foto për të treguar, por keni frikë të postoni shumë në Facebook? Mos u shqetësoni sepse Moldivi është këtu për t’u kujdesur për ju! Kolazhoni foto së bashku, shtoni mini-ikona të lezetshme ose shtoni sfonde unike dhe keni një foto “standarde” për ta postuar në rrjetet sociale! Thjesht nuk duhet të postoni shumë foto, thjesht krijoni një theksim për fotot tuaja, pse të mos e shkarkoni menjëherë për ta provuar?

*

Aplikacioni i redaktimit të fotografive në Moldavi

Aplikimi i kolazhit të fotografive në Moldavi është shumë kreativ dhe mbresëlënës. Përveç kësaj, ky aplikacion gjithashtu “shënon” sepse është i lehtë për t’u përdorur dhe ka një shumëllojshmëri mjetesh nga të cilat mund të zgjidhni. Përveç kolazhit të fotografive, Moldiv gjithashtu mbështet redaktimin e fotografive, duke shtuar tekst unik për ju për të “live virtuale”.

*

Aplikacioni Moldiv mbështet kolazhin e fotografive, korrigjimin e ngjyrave

5. B612

Aplikimi i selfieve me këto ngjitëse të bukura, kur përdoret për të fotografuar peizazhe, është gjithashtu “shumë e kaq”. Ngjashëm me aplikacionet e mësipërme, B612 gjithashtu ka filtra fotografish “super të lezetshëm” dhe mjete shumë të dobishme për modifikimin manual të imazheve. Mprehni imazhin, ndryshoni ekspozimin, ngopjen, etj. B612 të gjitha mund të rregullohen sipas dëshirës tuaj.

*

Pak qetësi pasdite në fshat

*

Pamje e bukur detare e kapur me telefon nëpërmjet aplikacionit B612

Mos harroni një mjet të lezetshëm fotografie!

Edhe pse përdorni një aplikacion redaktimi për t’i bërë fotot e peizazhit më të bukura, cilësia e imazhit ende luan një rol të rëndësishëm në krijimin e fotove të mira. Pra, pa marrë parasysh se çfarë, duhet të investoni në një aparat fotografik të mirë.

Xem thêm :   18 địa điểm du lịch miền tây sông nước vô cùng lý thú, hấp dẫn

Shih më shumë: Northwest Dien Bien Tour, Northwest Travel: Moc Chau

*

Telefoni vivo V23 5G

Nëse nuk keni zgjedhur ende një smartphone për të bërë një foto të përshtatshme, mund të përdorni telefonin vivo V23 5G. Ky është sekreti i përsosur i fotografisë së peizazhit për të rinjtë. Me teknologji moderne nga kamera e pasme si kamera 64MP, kamera me kënd ultra të gjerë 8MP, kamera super nga afër 2MP dhe veçori moderne si Bokeh Flare, Double Exposure, Slow Motion, Panorama,…. Nga atje, duke ju sjellë teknologji moderne të fotografimit të peizazhit. Me vivo V23 5G, fotot artistike tani janë më të thjeshta se kurrë.

*

vivo V23 5G – Një telefon me forcë fotografike që duhet të zotëroni

Përveç fotografisë së jashtëzakonshme të peizazhit, vivo V23 5G është gjithashtu një pikë e fortë e ndritur në tregun e telefonave inteligjentë me teknologji të nivelit të lartë për selfie. Sidomos, teknologjitë moderne të fotografisë mund të përmenden kur integrohen dy veçori të Bukurisë në një foto selfie. Është teknologjia Natural Portreit dhe teknologjia AI Selfie Portrait që nxjerrin në pah foto të bukura natyrale pa asnjë të metë. Shumë teknologji të tjera fotografike janë të integruara gjithashtu në telefonin vivo V23 5G, të cilat janë portrete me dritë 3D, modaliteti i natës AI, regjistrimi i videos 4K me teknologjinë moderne të bukurisë.

Nëpërmjet këtij artikulli, duhet të keni pasur këshilla super të thjeshta xhepi për të bërë foto të bukura të peizazhit kur udhëtoni, apo jo? Shkarkoni menjëherë aplikacionet e fotografimit të peizazhit të sugjeruara më sipër, në mënyrë që sa herë që dëshironi të ruani një moment të caktuar të bukur, vetëm disa hapa të thjeshtë për të kapur skenën e përsosur në vetë telefonin. Fat i mirë për ju, faleminderit që ndiqni artikullin.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 16 app chụp cảnh đẹp . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *