Rate this post

Pranvera e re sjell me vete ngjyrën e verdhë të diellit të hershëm, çdo pranverë vijnë petalet e kajsive dhe pjeshkës në lulëzim të plotë duke u përzier me ngjyrën blu të pastër të qiellit, ngjyrën e harlisur të sythave të butë që formojnë një pamje. E gjallë, shumëngjyrëshe vezullim.

Po shikoni: Udhëtoni për Vitin e Ri Hënor 2022

Ka kaluar një vit me shumë stres, kaos presionesh në jetë dhe punë. Me siguri të gjithë duan të kenë një kohë për të pushuar vërtet dhe për të shijuar kënaqësitë në jetë. Dhe momenti i lamtumirës së vitit të vjetër dhe i mirëpritjes së vitit të ri është momenti që ju të hiqni dorë nga problemet e jetës për t’u gëzuar me fatin dhe gjërat e mira që vijnë.

Sipas traditës vietnameze, Tet është një rast për anëtarët e sindikatave, që mblidhen së bashku dhe vizitojnë të afërmit. Por ajo kohë është gjithashtu periudha më e bukur e vitit, nëse tashmë po ndiheni pak të mërzitur me skenat e njohura të kajsive dhe pjeshkës, atëherë planifikoni një turne të Vitit të Ri Hënor 2024 për të përjetuar ndjenjën. Udhëtimi në pranverë për të mirëpritur Tetin është vërtetë e re në vende të reja.

Disa destinacione ideale të sugjeruara për ju kur dëshironi të shkoni në një turne Tet që nuk duhet humbur në 2024: Hanoi, Sa Pa, Da Nang, Hoi An, Nha Trang, Phu Quoc, Da Lat, …

Destinacione tërheqëse turistike në festën e Tet 2024

Danang

Da Nang – qyteti më i jetueshëm në Vietnam është shtëpia e shumë atraksioneve tërheqëse turistike. Duke ardhur në Da Nang, ju jo vetëm që mund të zhyteni në atmosferën e zhurmshme të rrugëve plot zhurmë në ditët e para të pranverës së re, por edhe të përjetoni Tet tradicional në fshatrat e lashtë këtu. Turneu Tet në Da Nang Nang jo vetëm që ju tërheq për shkak të peizazhit të bukur, por edhe ju tërheq me shumë pjata të shijshme dhe të zbukuruara. Duke ardhur këtu, duhet të provoni disa specialitete si: rrotulla letre orizi me mish derri, vermiçeli, banh chung, pinjoll kërmilli, fruta të përziera, petë me kokë gjarpëri Quang, vermiçeli me erëza Da Nang, sallatë peshku Nam O, …

Da Lat

Tet është rasti kur Da Lat mirëpret numrin më të madh të vizitorëve të vitit, sepse dimri dhe pranvera vijnë në Da Lat për të ndërruar rroba të reja me lule shumëngjyrëshe që mbushin rrugët, kjo është gjithashtu koha kur Da Lat ka klimën më të bukur të botës. vit me diell, ngrohtë gjatë gjithë ditës dhe pa shi. Da Lat – qyteti me mijëra lule do të jetë padyshim ndalesa ideale për ata që e duan natyrën. Pranvera me qindra lule që lulëzojnë është koha më e bukur që ju të shijoni pamjen shumëngjyrëshe dhe aromën e ëmbël.

Për ta bërë udhëtimin tuaj në Dalat në këtë festë Tet në maksimum, rezervoni tani në turneun e lirë Tet të Dat Viet Tour për të shijuar plotësisht shërbimin dhe peizazhin e bukur këtu!

Xem thêm :   Tả cảnh đẹp quê hương em lớp 3, bài văn tả về quê hương lớp 3 (20 mẫu)

Phu Quoc

Phu Quoc njihet si Ishulli i Perlave të Vietnamit, një destinacion i preferuar për shumë turistë çdo festë Tet. Duke ardhur në këtë parajsë ishullore, do të zhyteni në ujin e freskët të detit, do të pushoni në një jastëk dembel pranë rërës së bardhë, do të pini një koktej të freskët dhe do të admironi perëndimin e mrekullueshëm të diellit. Të gjitha ato skena poetike do t’ju lënë me përvoja 2024 Festa TetMë e mrekullueshme dhe e paharrueshme

Përveç kësaj, mos harroni të shijoni specialitete unike në këtë det me ushqime deti si iriq deti, bri bien mai i pjekur në skarë, kërmilli temjan, gaforre Ham Ninh dhe sallatë e famshme harengë….

Mund Tho

Turizmi Tet Qyteti i Can Tho ka qenë prej kohësh i njohur si “kryeqyteti i Perëndimit” me kanalet e tij paqësore, pemishtet e harlisur, ishujt e gjelbër dhe këngët. Qafa e ëmbël ka mahnitur udhëtarët e afërt dhe të largët. Në udhëtimin e kthimit në tokën e kopshteve jugore, do të admironi pamjen e qetë natyrore dhe do të shijoni pjatat tipike të Deltës së Mekong.

Hanoi

Jeni shumë i mërzitur me motin që nuk ndryshon shumë kur ndryshon stinët në jug? Nëse doni të ndjeni atmosferën e ndryshimit të stinëve në pranverë, bëni një Turneu Tet ia vlen çmimin e lirëEjani në Hanoi! Moti në Hanoi ka 4 stinë të dallueshme, në të cilat vjeshta dhe pranvera janë periudhat më të përshtatshme për të udhëtuar.

Përveç pjatave të domosdoshme si pula e zier, banh chung, Tet në veri, në tabaka, ka 5 pjata speciale, duke përfshirë: supën e skuqur, supë me fije bambuje të thata, turshi qepë, role derri/viçi, mish të ngrirë. Duhet të përpiqeni të shijoni për të ndjerë ndryshimin në kuzhinën e Veriut dhe Jugut gjatë Vitit të Ri që po vjen.

Udhëtimi është një dhuratë e vlefshme shpirtërore për ju dhe familjen tuaj për të rindezur ndjenjat, dashurinë dhe ndarjen e gëzimit për njëri-tjetrin. Çfarë prisni nëse nuk planifikoni ta bëni një të tillë Turneu Tet 2024për ta bërë familjen më të ngrohtë dhe të lumtur! Për më shumë detaje, ju lutemi na kontaktoni tani centrali 1800 6700 për këshilla dhe rezervimin më të shpejtë të turneut!

Kodi i turneut: SVTMT4N3REDNisja: Nga Ho Chi Minh 4 Ditë 3 Netë Transporti: Nisja: Dita e 2-të e Itinerari Tet: Zona Turistike My Khanh – Parku Kulturor Ca Mau Cape – Shtëpia e Princit Bac Lieu – Bat Pagoda – Skela Ninh Kieu – Dhëmbët e tregut lundrues

*

RRETH LUMIN PERËNDIMOR DHE UJIN E PERËNDIMIT

I favorizuar nga natyra për topografinë e lumit me pemishte të mbushura me fruta, fusha orizi me krahë të drejtë, Perëndimi është gjithmonë një destinacion ideal për turistët për t’u zhytur në natyrë.Ditë të ngarkuara pune në qytete të zhurmshme. Çdo krahinë perëndimore ka ngjyrën e vet, çdo karakteristikë! Me Star Travel
Viettravel zbuloni sot

EKSPERIENCE ARGËTUESE NË PROGRAM

Perëndimi tërheq turistët nga…

Një zonë turistike Khanh: Vizita e pemishteve në kanotë në perëndim të lumit, e kombinuar me shikimin e shfaqjeve muzikore dhe vizitën e fabrikave lokale të ëmbëlsirave.

Tregu lundrues i Cai Rang: një nga tre tregjet më të mëdha lundruese në Can Tho. Tipari kryesor unik i këtij tregu është se ai është i specializuar në tregtimin e frutave dhe specialiteteve të Deltës së Mekong.

Cu Lao Thoi Son: Vizita e pemishteve, shijimi i frutave të stinës dhe dëgjimi i muzikës popullore jugore

Turneu

DITA 01 | HCMC – Can Tho – MY KHANH – CA MAU (mëngjes / drekë / darkë)

E ndritshme: Makina dhe guida turistike do t’ju marrin në pikën e takimit, do t’ju rregullojnë bagazhet, do t’ju dërgojnë urime të ngrohta dhe urime për Vitin e Ri. Makina përgjatë autostradës kombëtare 1A deri në deltën e lumit Cuu Long, filloni udhëtimin e Can Tho Tet Tour – Soc Trang – Bac Lieu – Ca Mau 4 ditë 3 netë.

Xem thêm :   Sự khám phá và thể hiện vẻ đẹp tình cảm gia đình qua bài thơ bếp lửa và chiếc lược ngà

Duke ardhur në Tien Giang, ju hani mëngjes me specialitete Supa ime me petë Tho – është një pjatë e famshme për një kohë të gjatë. Petë të shijshme përtypëse të përziera me lëng kockash, kallamar të ëmbël. Të përhapura në bukë janë brinjët e reja, mishi pa dhjamë, mëlçia, zemra e derrit, karkaleca e bardhë, qepujt, perimet, filizat e fasules së papërpunuar. Na bën të kujtojmë përgjithmonë Delegacioni vazhdoi të nisej për në CAN.

Dreka: Arrijnë Zona ime turistike KhanhDelegacioni ka drekuar me një menu tërheqëse. Në hapësirën lirike jugore, kamarieret e veshura me fustane Ba Ba janë shumë simpatike. Me siguri do të keni një vakt të ngrohtë dhe të lumtur familjar së bashku. Pasi të keni shijuar drekën, vizitoni:

KDL Kopshti im i frutave Khanh: Atraksione jashtëzakonisht tërheqëse me: Zonë argëtimi: Përfshirë lojëra ujore si kanoe, pedalime me mjellma, makina uji, biçikleta uji, urë majmuni, urë me litar. Ndryshoni emocionin me lojën tërheqëse “Mbledhja e krokodilit”, duke vizituar kopshtin zoologjik të egër dhe të larmishëm. Përveç kësaj, do të jeni jashtëzakonisht të emocionuar kur mund të ushqeni peshkun me një shishe në Liqenin e Krapit. Shijoni argëtim dhe freskim kur shikoni gara derrash, gara me qen, cirk majmunësh. Eksploroni kopshtin e frutave My Khanh ose zonën e përplasjes së makinave elektrike, shikoni filma 6D… jashtëzakonisht të ndryshëm.Kuzhina ime Khanh: Keni mundësinë të shijoni specialitetet e perëndimorëve si: Petulla, Peshk i pjekur në skarë, salcë peshku e zier me zambak uji i bardhë, Ba Khia, Minjtë me kashtë.. (Shpenzimet përjashtohen)

Pasdite: Vazhdoni udhëtimin për në rajonin Ca Mau. Mbërritja në Ca Mau, kontrolloni në hotel dhe pushoni.

E errët: Hani darkë në restorant. I lirë për të eksploruar Ca Mau gjatë natës.

DITA 2 | Ca Mau – Dat Moi – Bac Lieu (mëngjes / drekë / darkë)

E ndritshme: Përdorni një fokus të ndritshëm. Procedurat e sindikatës së kontrollit.

Arrijnë Toka Muigrup turne Parku Kulturor Cape Ca Mau – ndodhet në rezervatin botëror të biosferës Ca Mau Cape. Ju shijoni bukurinë madhështore të pyllit të madh të mangrove dhe blunë e detit të pamasë në Observator – Ky është i vetmi vend në vend ku mund të shihni diellin që lind në Detin Lindor dhe perëndon në Detin Perëndimor. . Vazhdoni të vizitoni Pikë referimi kombëtar. Në çdo kohë, kur të kenë mbërritur këtu, të gjithë duan të kenë foton e tyre suvenir me një monument në formë si një anije që shtrihet drejt detit – simboli i pelerinës Ca Mau.

Dreka: Dreka ne restorant.

Pasdite: Delegacioni u largua nga Ca Mau për t’u kthyer në Bac Lieu, delegacioni vizitoi pikat kryesore:

Kisha e Atit Diep Ho PhongMe arkitekturë të çuditshme dhe një histori prekëse për jetën e priftit Truong Buu Diep – i cili sakrifikoi veten për kauzën e fesë për të shpëtuar famullitë, Kisha Tac Say është bërë një destinacion fetar që tërheq qindra besimtarë dhe turistë. vizitorët vijnë për ta vizituar.Shtëpia e Cong Tu Bac Lieu: Me dizajn të stilit francez dhe materiale të transferuara nga Franca, kjo konsiderohet si shtëpia më prestigjioze në Cochinchina në fillim të shekullit të 20. Vizitorët vijnë këtu përveç vizitave, mësimit për arkitekturën dhe artefaktet. Historikisht, vizitorët gjithashtu kanë mundësinë të dëgjojnë për jetën “lojtare” të njeriut më të pasur të Jugut në atë kohë.Delegacioni në hotel për t’u kontrolluar.

Xem thêm :   Kinh Nghiệm Du Lịch Biển Ninh Thuận Ăn Chơi Tẹt Ga Chi Tiết Nhất

E errët: Udhëtoni në restorant për darkë. Turistët eksplorojnë Bac Lieu gjatë natës.

DITA 3 | BAC Lieu – Soc Trang – Can Tho (mëngjes / drekë / darkë)

E ndritshme: Përdorni një fokus të ndritshëm. Kontrolloni procedurat. Nisja për të vizituar:

Teatri Cao Van Lau: një punë përmbledhëse mbi sfondin dhe karrierën e muzikantit të ndjerë Cao Van Lau, duke njohur meritat për artin e Don ca tai tu të jugut. Dizajni i guximshëm i Jugut e ka futur projektin në librin e rekordeve: Teatri ka formën e 3 konëve më të mëdhenj në Vietnam. Soc Trang. Vizita e kulturës unike në arkitekturën e tempujve: Sistemi i tempujve Pagoda e lakuriqëve, faltore balte, Ko’Leng. Tempulli duke krijuar një kompleks arkitekturor të bukur dhe të shenjtë. Duke nderuar vlerën tradicionale kulturore dhe historike të popullit Khmer.

Dreka: Grupi u kthye në restorant për drekë.

Pasdite: Vazhdoni rrugën për në Can Tho. Pas mbërritjes, kthehuni në hotel për të kontrolluar dhe pushuar.

E errët: Makina e dorëzuar në Skela Ninh KieuDelegacioni mori pjesë në programin: “Duke shijuar lundrimin në lumin Hau”. Shijoni artin e Don Ca Tai Tu me zëra të ngrohtë e lirik, tipik për rajonin jugperëndimor, darka në jaht është një kulturë e klasit të lartë nga kohët e lashta, që çdo vizitor që vjen këtu dëshiron.

Grupi është i lirë të ecë në rrugë gjatë natës.

4-T | CAN tho – Qytet lundrues – COOI SON SON – SAI GON (mëngjes / drekë)

E ndritshme: Ngrihuni herët, mësoni për kulturën e njerëzve Can Tho me një udhëtim të veçantë me varkë për ndonjë gjë interesante:

Tregu lundrues Cai RangMbi 100 vjet themelim dhe zhvillim, tregu lundrues Cai Rang është bërë një simbol tipik turistik i qytetit Can Tho. Ejani të vizitoni tregun lundrues, të ndjeni jetën reale të lumit, të dëgjoni së bashku zërin e ëmbël të vajzës me varkë me vozitje. Mëngjesi bufe, kontrolloni procedurat, vazhdoni udhëtimin e kthimit. MY THO.Mbërritja në skelë 30/04 , ju hipni në jaht, duke parë LUMIN e butë TIEN, duke përqafuar një rajon të madh ekonomik. Të dëgjosh këngën, këngën e vajzës së kopshtit dhe të shikosh katër ishujt e brirëve Long, Lan, Qui dhe Phung në lumë, është një ndjenjë shumë interesante.Shihni gomonen lundrues të peshkut: Varkat vrapojnë përgjatë barkave lundruese të peshkut, që vizitorët të mësojnë se si banorët vendas rrisin peshqit në lumë dhe të shohin urën Rach Mieu.

Dreka: Grupi drekoi në një restorant në ishull me shumë specialitete vendase si: peshk gjigant i skuqur, supë e thartë me peshk kokë gjarpri.

Vizitë në ishullin Thoi SonTuristët ecin në rrugën e fshatit, vizitojnë pemishte, shijojnë frutat e stinës dhe dëgjojnë muzikë popullore jugore. Vizitoni fermën e bletëve të mjaltit, vizitoni furrën e ëmbëlsirave të kokosit, shijoni çaj me mjaltë limoni, verë banane dhe ëmbëlsira me reçel. Përjetoni ndjenjën e vozitjes në kanalin e vogël duke parë dy rreshtat e pemëve natyrale të kokosit dhe peizazhin e thjeshtë të kopshtit.

Shihni gjithashtu: Çmimi i Teknologjisë 7 Mësimi 39: Përpunimi dhe ruajtja e ushqimit për kafshët shtëpiake

Pasdite: Lamtumire popullit te Cu Lao, delegacioni u nis per ne qytetin Ho Chi Minh.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 9 Điểm Du Lịch Dịp Tết Nguyên Đán 2022 Miền Tây, Tour Du Lịch Tết Giá Rẻ 2024 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *