Rate this post

KONTROLLI I VITIT TË Ri Hënor 2023

Një tjetër pranverë ka ardhur. Kjo është një mundësi për të gjithë që të kenë mundësinë të jenë më pranë familjes, të afërmve dhe miqve. Në mënyrë që të gjithë të kalojnë një kohë të paharrueshme me të afërmit dhe miqtë gjatë Tet 2023, Zoom Travel dëshiron të dërgojë Turneu i Vitit të Ri 2023 me një sërë ofertash të shkëlqyera. Këtu janë disa Turneu i Vitit të Ri 2023 Të shquar dhe të interesuar nga shumë njerëz:

Turne Tet – Da Lat

Në mot të freskët lulëzojnë shumë lule, mund të thuhet se Da Lat është gjithmonë vendi i parë me prioritet për të qenë me familjen e Du Xuan. Nëse keni ndërmend të vini në Da Lat gjatë festës së Tet 2023, atëherë përgatituni me kujdes për udhëtimin dhe mos harroni të rezervoni të paktën një muaj përpara, përndryshe mund të zgjidhni menjëherë për familjen tuaj. Turneu i Da Lat për Vitin e Ri Hënor 2023paketë për të shijuar pushimet me familjen.

Po shikoni: Turneu Hënor i Vitit të Ri 2022

*

Shihni lulet e qershisë në turneun e Dalatit në Vitin e Ri 2023

Turne
Viti i Ri Hënor 2023 – Nha Trang

Nha Trang ka qenë gjithmonë një nga emrat kryesorë që turistët zgjedhin të udhëtojnë në festën e Tet në 2023 me familjen e tyre. Duke ardhur në qytetin bregdetar të Nha Trang, do të zbuloni shumë destinacione të reja si Instituti i Oqeanografisë, Vinwonder, ishulli Diep Son, … dhe do të zhyteni në ujin e ftohtë dhe të pastër blu të Nha Trang. Turneu i Vitit të Ri Nha Trang 2023 Zoom Travel aktualisht ka shumë oferta, referojuni TANI këtu!!

*

Përjetoni një vendpushim të klasit të lartë në turneun Tet 2023

Turne Tet – Ishulli Nam Du

I quajtur Ha Long Bay of the West, Ishulli Nam Du do të jetë zgjidhja më e mirë për familjet që duan të udhëtojnë në vende të paprishura, të shijojnë ndjenjën e të qenit të zhytur në natyrë. Duke ardhur në ishullin Nam, vizitorët mund të shijojnë banjën në fshatin e detit të pastër blu, rërën e bardhë të imët ose të shijojnë ushqime të freskëta deti: gaforre, kobia, iriq deti… Mund të pushtoni edhe pallatin Rruga rreth ishullit të bukur me motoçikletë me pika të bukura të kontrollit: Bai Cay Men, Lang Co Ong, Bai Ngu, Hai Dang … në Turneu Nam Du për Tet 2023 nga Zoom Travel with Çmimi i turneut tet 2023 nga vetëm 1,980,000 VND.

Turne Phu
Vendi

Turneu Hënor i Vitit të Ri – Ishulli Phu Quy

Phu Quy mund të jetë i panjohur për shumë njerëz, sepse ishulli është ende mjaft i egër, por është kjo veçori e egër që e bën bukurinë e pamohueshme të ishullit. Një udhëtim për të zbuluar Phu Quy do të jetë i përshtatshëm për një grup miqsh të ngushtë që të vijnë dhe të eksplorojnë këtë ishull ose e gjithë familja të vijë këtu për t’u çlodhur, të mos shqetësohet nga numri i mbushur me njerëz si destinacionet e tjera turistike. Nëse kjo është ajo që dëshironi, atëherë Phu Quy Tour është zgjidhja e duhur për turneun tuaj dhe të të dashurve tuaj dhe të të dashurve tuaj Tet 2023, rezervoni shpejt një turne pikërisht këtu. Zmadhimi i faqes së tifozëve
Udhëtim
Ju lutem!

Xem thêm :   10 di tích lịch sử nổi tiếng của việt nam, top 7 danh lam thắng cảnh nổi tiếng ở việt nam

Çmimi i turneut
Tet 2023 – Quy Nhon – Phu Yen

Quy Nhon dhe Phu Yen janë qytetet bregdetare më të “gjuajtura” në vitet e fundit për shkak të bukurisë simpatike të bregdetit qendror, bukurisë së egër dhe poetike si një vajzë e bukur natyrale me bukuri natyrore, bukuri e bukur fshatar. Në turneun zbulues të Zoom’s Quy Nhon – Phu Yen në vitin 2023, do të vini në tokën romantike “lule e verdhë në bar të gjelbër”, do të shkoni në rrugën më të bukur në botë – Eo Gio, do të eksploroni ishullin e bukur Ky Co. shijoni festa të shijshme me ushqim deti,… Gjithçka brenda Tour Quy Nhon – Phu Yen Tet 2023 i përkasin Zoom Udhëtimi.

Çdo vit, ardhja në një takim përsëri çdo Vit të Ri deri në pranverë është koha më e pritur, duke qenë më shumë me të afërmit dhe familjen.

Dhe për të shtuar ngrohtësinë dhe plotësinë e një ribashkimi Tet – Viti i Ri Hënor 2023kompania e udhëtimeve baigiangdienbien.edu.vn ka lançuar serinë Turne hënor të Vitit të Ri jashtëzakonisht unike dhe e veçantë për të gjithë familjen, miqtë, të afërmit për të udhëtuar së bashku në të gjitha anët e vendit, për të pasur një Vit të Ri Tradicional të plotë.

*

Përveç kësaj, për lehtësinë e klientëve të baigiangdienbien.edu.vn, ne kemi shumë turne. Viti i Ri Hënor 2022 Në përputhje me festën tuaj Tet, orari i nisjes së turneut 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Përveç kësaj, ne gjithashtu organizojmë turne pelegrinazhi Në fillim të vitit të kryqit, faltore në provincat perëndimore, Vung Tau, Binh Duong, Soc Trang, Can Tho, Da Lat, Bao Loc, mali Tay Ninh Ba, Pallati i Thay Thim, Vizita e Nënës Nam Hai, Ba Tempulli Chau Doc,… duke nderuar gabimisht traditat unike kulturore të kombit vietnamez për breza, duke shkuar në faltore për të adhuruar Budën, duke u lutur për paqe, shëndet dhe punë të favorshme për të gjithë.

Du Xuan Nhu Y – Pasuri gjatë gjithë vitit!

TURI I UDHËTIMIT TET KARRIERË E HËNË 2023

TOUR EMRI (kliko në turne për të parë detajet) Çmimi i turneut Qëndroj
Udhëtim pelegrinazhi 10 skena Dong Nai Pagoda – Vung Tau Viti i Ri Hënor 2023 490,000 fitime Nuk jane
Turi pelegrinazhi duke vizituar malin Ba Den – Tay Ninh – Porta Kufitare Moc Bai Viti i Ri Hënor 2023 490,000 fitime Nuk jane
Udhëtim pelegrinazhi në tempullin Ba Chu Xu në Chau Doc – Pelegrinazhi Tam Tu – Teleferiku i Ndaluar i Malit 868,000 fitime Nuk jane
Turi pelegrinazhi në fshatin e luleve në dhjetor – Long Xuyen – Tempulli Ba Chu Xu Chau Doc – Pelegrinazhi Tam Tu – Teleferiku i malit Cam 1,640,000 fitime 3 *
Tien Giang – Can Tho Tour – Zona Turistike My Khanh – Pelegrinazhi Chau Doc 2,650,000 fitime 3 *
Udhëtim pelegrinazhi në Chau Doc – Pylli Tra Su Melaleuca – Thac Canh Ha Tien – Can Tho 3,990,000 fitime 3 *

TURI JUGOR Viti i Ri Hënor 2023

Tour Binh Chau – Vung Tau Viti i Ri Hënor Quy Mao 2023 1,490,000 fitime 3 *
Turne në ishullin Phu Quoc me varkë të shpejtë + autobus hënor të Vitit të Ri 2023 3,390,000 fitime 3 *
Turne në ishullin Phu Quoc me avion Viti i Ri Hënor 2023 6,790,000 fitime 3 *

TURI QENDROR VITI I RI QENDROR 2023

Turneu Phan Thiet – Mui Ne – Binh Thuan Viti i Ri 2023 1,490,000 fitime 3 *
Turne në internet Phan Thiet – Da Lat për Vitin e Ri Hënor 2023 3,690,000 fitime 3 *
Turneu Ninh Chu – Binh Hung – Vinh Hy Viti i Ri Hënor 2023 2,790,000 VND 3 *
Turneu Da Lat – Mijëra lule (3N2D) Viti i Ri Hënor 2023 2,290,000 fitime 2 – 3 *
Dalat Tour – Love (4 ditë 3D) Viti i Ri Hënor 2023 2,990,000 VND 2 – 3 *
Tour Nha Trang – Doc Let – Vinwonder Hotel 5* (3D3D) Viti i Ri Hënor 2023 2,790,000 VND 5 *
Tour Nha Trang – Doc Let – Sea Island – Vinwonder (4N3D) Hotel 5* 3,590,000 fitime 5 *
Turneu në internet Nha Trang – Da Lat për Vitin e Ri Hënor 2023 3,790,000 VND 2 – 3 *
Tour Nha Trang – Dai Lanh – Phu Yen Hotel 5 * me tren + makinë e Vitit të Ri 2023 6,280,000 fitime 5 *
Turne Quy Nhon – Binh Dinh me tren Viti i Ri Hënor 2023 6,280,000 fitime 3 *
Tour Da Nang – Son Tra – Malet e Mermerit – Hoi An – Ba Na – Kryeqyteti i lashtë Hue Viti i Ri 2023 3,450,000 fitime 3 *
Tour Tour Da Nang – Hue – Phong Nha Viti i Ri Hënor 2023 3,950,000 fitime 3 *

TOUR VERIOR Viti i Ri Hënor 2023

Turneu Hanoi – Ishulli Trang An – Kong – Bai Dinh Ha Long – Viti i Ri Hënor Yen Tu (3 ditë 2 ditë) 3,450,000 fitime 3 *
Turneu Hanoi – Ishulli Trang An – Kong – Bai Dinh Ha Long – Viti i Ri Hënor Yen Tu (4 ditë 3 ditë) 3,990,000 fitime 3 *
Turneu Hanoi – Ishulli Kong – Trang An – Bai Dinh – Ha Long – Yen Tu – Sapa (6 ditë 5 ditë) 5,999,000 fitime 3 *
Xem thêm :   Du Lịch 30/4 1/5 Ở Đâu 2022, Gợi Ý Du Lịch 30 Tháng 4 Siêu Vui, Siêu Tiết Kiệm

Nëse anuloni ose ndryshoni në rrugë të tjera turne 30 ditë përpara datës së nisjes: Pa kosto. % depozitë e turneut. Nëse anuloni ose ndryshoni në turne të tjera nga 20-24 ditë përpara nisjes: Kostoja e transferimit/anulimit të turneut është 100% e depozitës së turneut .Nëse turneu anulohet menjëherë pasi ambasada, konsullata ka lëshuar vizën: Kostoja e anulimit të turneut është 100% depozitë e turneut Nëse turneu anulohet brenda 17-19 ditëve përpara datës së nisjes: Kostoja e anulimit të turneut është 50% e çmimi i turneut.Nëse turneu anulohet brenda 08-16 ditëve përpara datës së nisjes: Kostoja e anulimit të turneut është 70% e çmimit të turneut.Nëse anulimi i turneut brenda 02-07 ditëve përpara datës së nisjes: Kostoja e anulimit të turneut është 90% mbi tarifën e turneut. turneu anulohet brenda 1 dite para datës së nisjes: Kostoja e anulimit të turneut është 100% e tarifës së udhëtimit.

* Koha e anulimit të turneut llogaritet për ditët e punës, duke përjashtuar të shtunën, të dielën dhe festat publike dhe Tet.

***Shënim gjatë transferimit/anulimit të turneut: Pasi të keni paguar, nëse dëshironi të transferoni/anuloni turneun, ju lutemi sillni Biletën e Udhëtimit në zyrën e regjistrimit të turneut për të përfunduar procedurën e transferimit/anulimit të turneut dhe të përballoni koston sipas rregulloreve të baigiangdienbien.edu.vn.Asnjë kontakt për transferimin/anulimin e turneve me telefon. Për turnetë që kanë një afat anulimi, por që kanë bërë tashmë një vizë, ju lutemi paguani tarifën e vizës. Shënim: Kur regjistroni një turne, ju lutemi lexoni me kujdes programin, çmimi i turneut, përfshirjet dhe përjashtimet në program, kushtet e anulimit të turneut në faturën e pagesës. Në rast se ju nuk vini direkt për t’u regjistruar në turne, por vjen dikush tjetër për t’u regjistruar, ju lutemi studioni me kujdes programin nga regjistruesi juaj. Për shkak se fluturimet varen nga linjat ajrore, ato duhet të jenë në një. Numri i kohëve të fluturimit mund të ndryshojë pa paralajmërim. Në varësi të situatës aktuale, rendi i atraksioneve në program mund të ndryshojë, por gjithsesi siguron gamën e plotë të atraksioneve si në fillim.
baigiangdienbien.edu.vn nuk do të jetë përgjegjës për sigurimin e atraksioneve në rast të: Fatkeqësive natyrore: përmbytjeve, stuhive, thatësirave, tërmeteve… Incidentet e sigurisë: terrorizëm, protesta
Problemet e aviacionit: probleme teknike, siguri, zhvendosje fluturimi, anulim, vonesë. Nëse ndodhin rastet e mësipërme, baigiangdienbien.edu.vn do të konsiderojë të rimbursojë koston e mos vizitës për mysafirët në këto kushte. e mundur (pas zbritjes së shërbimeve të kryera si p.sh. tarifat e vizave… dhe nuk është përgjegjës për ndonjë kosto shtesë).baigiangdienbien.edu.vn anuloni shërbiminPër shkak se ky është një turne i vetëm, do të ketë raste kur nuk ka grupe të mjaftueshme për t’u nisur. Brenda 05 ditëve para nisjes, baigiangdienbien.edu.vn do të informojë arsyen dhe shpreson që baigiangdienbien.edu.vn do të mbështesë datën e nisjes. .Nëse klienti nuk pajtohet: baigiangdienbien.edu.vn do t’ju rimbursojë. Vizitorët, baigiangdienbien.edu.vn do t’ju rimbursojë të gjitha paratë e paguara nga mysafirët (me përjashtim të biletave ajrore nëse i bashkoheni turneut me rrugë ajrore).

Xem thêm :   Tất Tần Tật Kinh Nghiệm Du Lịch Tà Xùa Cho Những Người Thích Khám Phá

Vit i ri hënor(e quajtur edhepragu i vitit te ri,Vit i ri hënor,Vit i ri hënor,Festa e Tetose thjeshtTet) është festa e parë e vitit të ri sipas kalendarit hënor të grupeve etnike në vend
Rajoni kulturor i Azisë Lindore, duke përfshirë
Kina, Japonia, Koreja e Veriut dhe
Vietnami. Sipas trazirave historike, japonezët hoqën dorëVit i ri hënorKinezët, koreanët dhe vietnamezët vazhdojnë të ruajnë traditën e festimit të këtij Viti të Ri edhe pse janë vendosur në vende të tjera.

Në Vietnam para Vitit të Ri, ekziston një zakon i tillë si “ofrimi
Tao Quan” (23 dhjetor i kalendarit hënor) dhe “oferta”
Natën e Vitit të Ri” (29 ose 30 dhjetor i kalendarit hënor). Për shkak se Tet llogaritet sipas kalendarit hënor, Viti i Ri Hënor i Vietnamit është më vonë.
Nata e Vitit të Ri (ose Viti i Ri perëndimor). Për shkak të rregullit të 3 viteve të brishtë dhe një muaji të kalendarit hënor, dita e parë e Vitit të Ri Hënor nuk është kurrë para 21 janarit dhe pas 19 shkurtit, por bie midis këtyre datave. E gjithë festa vjetore e Vitit të Ri Hënor zakonisht zgjat rreth 7 deri në 8 ditë në fund të vitit të vjetër dhe 7 ditët e para të vitit të ri (23 dhjetor deri më 7 janar).

Shihni gjithashtu: Pse dështoi artileria moderne franceze në fushatën Dien Bien Phu të vitit 1954?

Çdo vit, Tet festohet në ditën e parë (ose ditën e 1 të muajit të parë hënor) në të gjithë Vietnamin dhe në disa vende të tjera ku jeton komuniteti vietnamez. Blerja e pjeshkës dhe kumkuateve në Veri, Qendrore apo kajsi në Jug konsiderohet si një përgatitje e domosdoshme në ditët para Tet. Më pas, gjatë Tetit, familjet mblidhen së bashku, vizitojnë të afërmit, bëjnë urime, festojnë moshën dhe adhurojnë paraardhësit.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tour du lịch tết nguyên đán 2022, top 10+ tour du lịch tết nguyên đán 2023 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *