Rate this post

22 destinacionet kryesore turistike të Nha Trang më poshtë do t’i bëjnë vizitorët të habitur nga bukuria e tyre piktoreske, e cila gjithmonë lë një përshtypje të paharrueshme.

Po shikoni: 65 atraksione turistike të reja, falas, gjatë natës Nha Trang nga a

1. Vende të famshme turistike në Nha Trang Hon Tre2. Vend turistik në rrugën Tran Phu – qendra e qytetit Nha Trang3. Atraksione të tjera tërheqëse turistike në Nha Trang Vende turistike pranë Nha Trang – Cam Ranh Bay

Destinacion turistik Nha Trang Hon Tre gjithmonë i bën përshtypje vizitorëve me ekosistemin e tij të pacenuar, klimën e ftohtë dhe plazhet më të bukura natyrore në Vietnam. Përveç kësaj, me një vendndodhje të izoluar, Hon Tre gjithmonë u jep vizitorëve një ndjenjë krejtësisht të ndryshme kur vijnë këtu.

1. Atraksione të famshme turistike në Nha Trang Hon Tre

1.1. Parku argëtues VinWonders Nha Trang

E vendosur në ishullin romantik Hon Tre, Parku argëtues VinWonders Nha Trang I quajtur parku i rekordeve. I themeluar në vitin 2006, parku argëtues VinWonders Nha Trang përfshin 6 zona lojërash, të cilat sjellin kujtime të paharrueshme për miliona vizitorë të të gjitha moshave dhe kombësive.

*

Ju jo vetëm që do të përjetoni lojëra aventure që të rrahin zemrën, por gjithashtu do të gëzoheni në gjirin më të madh lundrues në botë, do të zbuloni bukurinë e Hon Tre në teleferikun e parajsës me një gjatësi prej më shumë se 3300 m dhe do të shijoni. kryevepër muzikore miliona dollarëshe me një buxhet të madh investimi. Parku argëtues VinWonders konsiderohet gjithmonë si destinacioni më i preferuar turistik në Nha Trang.

1.2. Bai Tru

Bai Tru Është gjithashtu një destinacion popullor turistik në Nha Trang në Hon Tre. Ka plazhe të gjata me rërë të bardhë dhe ujë deti blu. Peizazhi i Bai Tru mahnit vizitorët me paqen dhe qetësinë e tij. Përveç kësaj, Bai Tru gjithashtu ka një fshat të vogël peshkimi, ju mund të vizitoni dhe të mësoni për jetën e njerëzve këtu.

*

1.3. Dam Bai

Dam Bai Si një destinacion i ri turistik në Nha Trang, peizazhi këtu është ende mjaft i egër dhe i shkretë. Për shkak se ndodhet në një gji të mbyllur, ky vend është shumë i sigurt dhe i qetë. Kur vizitoni Dam Bay, vizitorët mund të përjetojnë zhytje në skuba për të parë koralet, për të bërë fotografi të bukura të kontrollit.

*

1.4. Zona turistike Nha Trang Con Se Tre

Zona turistike Con Se Tre Është një vend që tërheq një numër të madh turistësh udhëtoni për në Nha Trang. Me arkitekturën e ndërtimit të frymëzuar nga fshatrat vietnameze, të gjitha materialet e përdorura këtu janë bërë nga bambu i bukur dhe krijues. Vizitorët e resortit, përveç fotove virtuale, mund të bëjnë edhe peshk, snorkel, kanoe, not…

*

Hon Tre është me të vërtetë një destinacion turistik tërheqës dhe interesant në Nha Trang. Kur udhëtoni për në Hon Tre, ju lutemi rezervoni një dhomë në sistemin e resortit/hotelit baigiangdienbien.edu.vn Nha Trang Hon Tre. Me një kombinim të 6 resorte/hotele moderne dhe luksoze të vendosura në ishull, baigiangdienbien.edu.vn Nha Trang Hon Tre është destinacioni ideal turistik për ju që të vizitoni dhe eksploroni Hon Tre në veçanti dhe destinacione të tjera të famshme në Nha Trang në përgjithësi.

Xem thêm :   Kinh Nghiệm Du Lịch Chiang Mai Tự Túc, Bụi, Phượt Từ A, Du Lịch Chiang Mai, Có Điều Gì Tuyệt Vời Nhất

2. Vende turistike në rrugën Tran Phu – qendra e qytetit Nha Trang

Qendra e qytetit Nha Trang konsiderohet vendi më i ngarkuar, më i zhurmshëm dhe konvergjon shërbimet më argëtuese, e cila është e bashkangjitur në rrugën Tran Phu – rruga që nuk fle kurrë në Nha Trang.

*

Rruga Tran Phu shkon përgjatë bregut të Nha Trang me një gjatësi prej më shumë se 12 km, e cila është linja e shpëtimit të trafikut këtu. Në njërën anë të rrugës është një shtrirje e bukur e plazhit me rërë të bardhë, në anën tjetër ka shumë hotele, restorante, restorante … kështu që tërheq shumë vizitorë këtu. Le të zbulojmë se çfarë të bëjmë në rrugën Tran Phu Nha Trang!

2.1. temjan kullë

E vendosur në sheshin 2/4 Nha Trang, temjan kullë Konsiderohet si simbol i qytetit. Me një dizajn unik të frymëzuar nga imazhi i luleve vietnameze të lotusit, ky destinacion turistik në Nha Trang tërheq shumë turistë për të bërë fotografi në mbrëmje. Ju thjesht mund të ndaleni këtu për të bërë fotografi duke shijuar flladin shumë të freskët të detit.

*

2.2. Plazhi Tran Phu

Duke iu referuar destinacioneve të famshme turistike në Nha Trang, është e pamundur të injorosh plazhin Tran Phu. Vizitorët me siguri do të befasohen nga peizazhi i mrekullueshëm këtu. Rreshtat e pemëve të gjelbra, të larta të kokosit, të shtrira përgjatë plazhit të gjatë me rërë të bardhë, pranë plazhit blu krijojnë vërtet një kryevepër natyrore.

Kur vijnë në plazhin Tran Phu, vizitorët mund të notojnë, të shijojnë ushqimet e detit ose të marrin pjesë në lojëra me ujë.

2.3. Tregu i natës Nha Trang

Tregu i natës Nha Trang Është gjithashtu një destinacion turistik në Nha Trang që vizitorët nuk mund të humbasin. Atmosfera plot zhurmë, plot zhurmë dhe gatime të panumërta tërheqëse janë ato që krijojnë tërheqjen e këtij vendi. Këtu mund të eksploroni lirisht kuzhinën e Nha Trang pa u shqetësuar për djegien e portofolit tuaj. Ejani dhe përjetoni këtë destinacion turistik në Nha Trang gjatë natës!

2.4. Kisha prej guri

Kisha e Gurit Nha Trang Ky vend nuk është vetëm një vend i zakonshëm vizitorësh, por edhe një dëshmitar historik për të dëshmuar ndryshimin e qytetit Nha Trang ndër vite.

*

2.5. Parku Bach Dang

Parku Bach Dang zotëron një sipërfaqe të madhe deri në 8000 m2, hapësirë ​​e gjelbër e mbushur me pemë, shumë e freskët, e përshtatshme për shëtitje apo piknik me miqtë. Përveç kësaj, ky vend ka edhe arkitekturë unike historike në plazh, duke i ndihmuar vizitorët të kenë momente relaksi të freskët dhe të qetë.

2.6. Stacioni Nha Trang – Vendi i preferuar për të kontrolluar në Nha Trang për të rinjtë

Stacioni Nha Trang është një vend i famshëm check-in në Nha Trang në këtë qytet të bukur bregdetar. E ndërtuar në vitin 1936 gjatë periudhës koloniale franceze, arkitektura këtu mbart nostalgjinë dhe lashtësinë e Evropës. Ngjyra kryesore e stacionit është sepia dhe kremi, kështu që është shumë e bukur kur bëni fotografi pa korrigjim ngjyrash.

*

2.7. Ishulli Hon Mun – Një ishull i bukur në fund të rrugës Tran Phu

Ishulli Hon Mun Nuk është vetëm një destinacion turistik në Nha Trang, por edhe një rezervë detare në provincën Khanh Hoa. Hon Mun posedon një ekosistem koral shumë të madh dhe të larmishëm dhe vlerësohet nga Fondi Botëror i Kafshëve të Egra (WWF) si zona më detare e biodiversitetit në Vietnam. Duke ardhur në Hon Mun, vizitorët do të zhyten në hapësirën natyrore këtu, do të përjetojnë aktivitete interesante si bar lundrues në det, shëtitje me varkë me fund xhami, zhytje në skuba…

*

2.8. Kafenetë me pamje më të mirë në rrugën Tran Phu Nha Trang

Jo vetëm që ka vende të bukura për t’u vizituar dhe plazhe, por në rrugën Tran Phu është gjithashtu një parajsë e kafeneve të bukura me pamje nga deti me hapësirë ​​të bukur vezulluese.

Xem thêm :   Khám phá bản đồ du lịch phú quốc 2022, bản đồ du lịch phú quốc 2023

Runam Bistro

Ruman Bistro është hapësira për të shijuar koktejet dhe verërat më luksoze në Nha Trang. Me hapësirën e barit të dizenjuar sipas pub-eve në Evropë së bashku me profesionalizmin e baristit, Ruman Bistro me siguri do të fitojë zemrat e vizitorëve.

*

Orë pune: 07:00 – 11:00

Sailing Club Kafe

Sailing Club Cafe është gjithashtu një kafene e bukur Nha Trang me pamje nga deti. Kjo kafene zotëron një plazh me rërë të bardhë që shtrihet pranë plazhit romantik, duke krijuar një skenë më romantike. Për të mos thënë, në mbrëmje kafeja ka edhe shumë drita të verdha dekorative për të krijuar një shimmer, shumë të përshtatshme për takimet në çift.

*

Orë pune: 10 e mëngjesit – 2 e mëngjesit

Ik nga kafeneja

E vendosur në një rrugicë të vogël në rrugën Tran Phu, Tren Cafe është adresa e preferuar e atyre që pëlqejnë paqen, fshatarësinë dhe të thjeshtën. Ejani në Trun Cafe, mos harroni të porosisni një filxhan kapuçino të ëmbël!

*

Ana Beach House Kafe

E vendosur përgjatë rrugës së plazhit Tran Phu, Ana Beach House Cafe është një kafene me një hapësirë ​​mbresëlënëse me një pamje që nuk mund të jetë më e mirë. Ana Beach House vlerësohet nga sofistikimi dhe eleganca e saj në paraqitjen e saj. Dyqani përdor ngjyra të bardha dhe blu që janë më të përshtatshme për skenën poetike të detit në Nha Trang.

*

Orë pune: 9 e mëngjesit – 10 pasdite

Kafe Toastina

Duke poseduar një stil modern, trend dhe ndryshe, Toastina Cafe sjell një hapësirë ​​rinore për vizitorët. Kafeja Toastina ndodhet pikërisht poshtë hotelit me 5 yje të klasit Sheraton, i vlerësuar shumë nga vizitorët për aromën e saj të guximshme të kafesë italiane.

*

Orë pune: 07:00 – 10:00

Për më tepër, në këtë rrugë Tran Phu, ju gjithashtu mund të shihni lehtësisht kafene të njohura si HighLand Coffee, The Coffee House, Phuc Long.

3. Atraksione të tjera tërheqëse turistike në Nha Trang

Përveç atraksioneve turistike të mësipërme në Nha Trang, ne kemi shumë vende të tjera për të vizituar në Nha Trang që duhen zbuluar.

3.1. Hon Tam

Hon Tam është një oaz me më shumë se 110 hektarë që ndodhet në Gjirin Nha Trang. Ky vend është votuar si një nga 29 gjiret më të bukur në botë. Ishulli Hon Tam është vetëm 7 km në juglindje të qytetit Nha Trang, kështu që vizitorët mund të lëvizin lehtësisht brenda dhe jashtë ishullit me makinë ose motoçikletë.

*

3.2. Hon Chong

Kompleksi shkëmbor Hon Chong përbëhet nga shumë gurë të mëdhenj të shtrirë njëri mbi tjetrin, është një nga atraksionet turistike shumë interesante në Nha Trang. Ky vend është i lidhur me shumë histori emocionuese. Gjëja më interesante për t’u përmendur është një bllok i madh guri i vendosur në majën më të lartë të Hon Chong me një dorë gjigante të ngulitur thellë në shkëmb, plot pëllëmbë dhe 5 gishta shumë të veçantë.

3.3. Kulla Ponagar

Kulla Ponagar Nha Trang është kompleksi më i madh arkitektonik Champa në Vietnam sot. Të gjitha ndahen në 3 zona: Mandapa, tempuj dhe mbishkrime. Këto janë mbetje jashtëzakonisht të vlefshme të fesë më të vjetër në botë. Kur vizitojnë këtë vend, vizitorët jo vetëm mësojnë më shumë për njohuritë historike, por edhe përvojën në një hapësirë ​​të ndryshme kulturore.

*

3.4. Ishulli Diep Son

Ishulli Diep Son Është një ishull i vendosur në gjirin Van Phong, duke përfshirë 3 ishuj të vegjël, Hon Bip, Hon Giua dhe Hon Duoc. Ky vend është i famshëm për ekosistemin e tij të larmishëm detar dhe është i vetmi vend në Vietnam që ka një shteg shumë unik ecjeje në mes të detit. Vizitorët duhet të udhëtojnë në ishullin Diep Son midis qershorit dhe dhjetorit.

*

3.5. Gjiri i Van Phong

Duke iu referuar vendeve që duhet të vizitoni kur udhëtoni në Nha Trang Gjiri i Van Phong patjetër do të jetë në vend të parë. Me pamje të paprishur, male, det dhe klimë të butë, Gjiri i Van Phong do t’i bëjë pushimet tuaja shumë më relaksuese dhe komode.

Xem thêm :   thiên nhiên phân hóa đa dạng

3.6. Gjiri i Ninh Van

Rreth 60 km nga qendra e qytetit Nha Trang, Gjiri i Ninh Van I quajtur si një parajsë turistike, vizitorët mund të qëndrojnë larg zhurmës dhe rrëmujës nga qyteti dhe të shijojnë momentet e harmonisë me natyrën.

*

3.7. Instituti Akuariumi

Instituti Akuariumi është një vend për të studiuar jetën e bimëve dhe kafshëve detare në qytetin Nha Trang, provincën Khanh Hoa. Instituti i Oqeanografisë Nha Trang është një nga objektet më të hershme të kërkimit shkencor në Vietnam dhe konsiderohet si objekti më i madh i kërkimit detar dhe ruajtjes së objekteve në Azinë Juglindore deri në kohën e sotme.

*

3.8. Ishulli i majmunëve

Zona turistike Hon Lao Ishulli i majmunëve është një ishull i vogël i vendosur në Gjirin Nha Phu, mjaft larg nga qendra e qytetit. Për të lëvizur në këtë destinacion turistik në Nha Trang, vizitorët duhet të marrin një tren, duke u nisur në skelën e shërbimit Long Phu.

4. Vendet turistike pranë Nha Trang – Gjiri Cam Ranh

Gjiri Cam Ranh u votua si një nga 10 gjiret më të bukur në Vietnam. Ajo zotëron plazhe magjepsëse, ruan ende bukurinë e egër të natyrshme, meriton të jetë një nga destinacionet turistike në Nha Trang që vizitorët nuk mund ta injorojnë.

*

Kur zgjidhni Cam Ranh Bay si vendpushim, ju lutemi zgjidhni të rezervoni një dhomë në resortMelia baigiangdienbien.edu.vn Cam Ranh Beach Resort ndodhet në veri të gadishullit Cam Ranh.

*

Me një vendndodhje të bukur, shërbim të klasit botëror, dhoma cilësore me 5 yje, mysafirët që qëndrojnë në Melia baigiangdienbien.edu.vn Cam Ranh Beach Resort do të shijojnë momente të mrekullueshme relaksuese dhe të përshtatshme për të eksploruar vendet e famshme të bukura në gjirin Cam Ranh.

4.1. Ishulli Binh Lap – Duke sjellë gjithë thjeshtësinë dhe butësinë e detit

Ishulli Binh Lap është një nga destinacionet turistike në Nha Trang që i bën përshtypje vizitorëve me thjeshtësinë dhe butësinë e tij. Edhe pse ky vend është shfrytëzuar mjaft për turizëm, peizazhi ruan ende tiparet e tij të pacenuara, ishulli është shumë i pastër. Ishulli Binh Lap shpesh është i mbushur me turistë gjatë fundjavave, veçanërisht në perëndim të diellit.

4.2. Long Beach është një ngjyrë blu e detit

Bai Dai është një plazh vërtet i paprishur në gjirin Cam Ranh. Ky vend zotëron një plazh të gjatë blu që është si një mëndafsh i gjatë në mes të gjirit. Përgjatë bregut ka duna të pacenuara me rërë të bardhë, ku vizitorët shpesh bëjnë check-in kur udhëtojnë këtu.

Shihni më shumë: Udhëzuesi i udhëtimit në Brunei nga A në Z, Ndarja e përvojës së udhëtimit në Brunei Dust

*

Destinacionet turistike Nha Trang janë gjithmonë tërheqëse, duke tërhequr turistët me bukurinë e tyre natyrore dhe të egër. Shpresojmë me sugjerimet e mësipërme, udhëtimi juaj në Nha Trang do të jetë i plotë dhe i mrekullueshëm.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 65 Địa Điểm Du Lịch Nha Trang Mới, Về Đêm, Miễn Phí Từ A, 22 Địa Điểm Du Lịch Nha Trang Siêu Hấp Dẫn . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *