Rate this post

Pushime veroreDa Nang – Ba Na – Hoi An Ancient Town Tour nga Saigon 2022Turizmi Da NangUdhëtoni për të zbuluar qytetin bregdetar më të ngarkuar në rajonin qendror, me diell dhe me erë. Vizitoni peizazhin simpatik Ngu Hanh Son me një sistem shpellash, tempuj të shenjtë të lashtë. Një ditë në pllajën Ba Na për të eksploruar kështjellat me stil arkitekturor evropian. Duke u kthyer në Quang Nam, vizitorët do të mahniten nga një Hoi An paqësor i vendosur në lumin Thu Bon. Hoi An Ancient Town tërheq vizitorët me radhët e shtëpive të verdha, çatitë me pllaka afër njëra-tjetrës, dyqanet tradicionale dhe kuzhinën e pasur. Sidomos në Turne në Da NangNë këtë ngjarje, vizitorët mund të shikojnë drejtpërdrejt edhe shfaqjen Memories of Hoi An. Kjo është shfaqja e vetme e Vietnamit e shfaqur premierë në Times Square – Nju Jork. Dhe u njoh nga shtypi ndërkombëtar si shfaqja më e bukur në botë.

Po shikoni: Përvoja e Udhëtimit Da Nang për Tet 2022

Etiketa:Udhëtim He 2022;Tua He2022;Përvoja e udhëtimit Verë 2022;Turë verore 2022;Udhëtime verore; Turizmi veror në Da Nang

Orari
DITA 1 | HCMC – DA NANG – HOI AN (drekë, darkë)

Mëngjes: Jeni prezent në terminalin e brendshëm, aeroportin Tan Son Nhat të paktën tre orë përpara kohës së fluturimit. Përfaqësuesi i kompanisë Turne në Vietnam Merr dhe ju ndihmon me procedurat për të kapur fluturimin tuaj Danang.Mbërritja në aeroport, udhërrëfyesi merr delegacionin Mermer – krahasohet me një shkëmbor gjigant në zemër të qytetit Da Nang me Shpella Huyen KhongLinh Ung Pagoda, Tam Thai Pagoda, Vong Hai Dai, … pazar për suvenire në fshatin Non Nuoc gdhendje në gurë.

Mesdita: Hani drekë Mbërritja Hoi Anvizitë turistike Hoi An – Trashëgimia kulturore botërore me urën e mbuluar japoneze, sallën e asambleve Phuc Kien, shtëpinë e lashtë Phung Hung…

*

Trego përvojë “Kujtimet Hoi An”, një program unik i artit dhe kulturës në natyrë, me një kombinim delikat të muzikës, poezisë, dritës, artit të performancës 3D, formësimit, kërcimit… Shfaqja është një histori e rikrijimit të veçorive letrare.Nga karakteristikat e Hoi An 400 vjet histori me jetën idilike rurale, në tiparet e arta të një porti dikur të ngarkuar tregtar. (shpenzimet e veta) Grupi i kthimit, gjatë natës në Danang.

Mëngjesi: Hani mëngjes në shuplakë në hotel.Nisja për në pllajën Ba Na ku ka një klimë unike evropiane dhe është e famshme për itinerarin e ri të teleferikut me rekord botëror – pamje panoramike e qytetit Da Nang nga teleferiku (shpenzimet e teleferikut janë të vetë-mjaftueshme). Jeni të lirë ta vizitoni dhe argëtoni në Ba Na me Fantasy Park, Kinema 3D Mega 360 gradë me teknologjinë më moderne dhe unike të disponueshme në Vietnam, dy kinema 4D dhe 5Di, Tube Sliders, Wine Bodrum, Love Flower Garden, Muzeu Dylli, pa pagesë për të bërë fotografi në The Golden Bridge është një atraksion i ri super i nxehtë në Ba Na.

*

Ju mund të hani drekë me shpenzimet tuaja Vizitorët mund të gjejnë simbole shpirtërore si tempuj, faltore ose statuja të Budës. Do të jetë padyshim një ndalesë për ata që dëshirojnë paqe dhe shëndet për familjet e tyre: Pagoda Linh Ung, Tempulli Linh Chua Linh Tu, Kulla Linh Phong Tu, Statuja Shakyamuni, Kulla e Këmbanave, Shtëpia e Birrës, Tempulli Ba, Tru Vu Tra Quan.

Pasdite: Hani darkë. Fjetje në Da Nang.

Xem thêm :   Khu Du Lịch Thủy Châu Giá Vé 2022, Khám Phá Khu Du Lịch Sinh Thái Thủy Châu

Mëngjesi: Hani mëngjes në shuplakë në hotel.Grupi është i lirë të notojë në plazhin My Khe ose të shkojë në treg për të blerë specialitete lokale si dhurata për të afërmit. Vizitoni një turne në gadishullin Son Tra…vizitoni Linh Ung Tu dhe shijoni bukurinë e plazhit My Khe (i konsideruar si një nga Plazhet më të bukura në Vietnam) Plazhi më seksi në planet.

Mesdita: Hani drekë. Vizitime Asia Park – Asia Park Danangnë bregun perëndimor të lumit Han, kombinimi i veçorive unike dhe të reja të modeleve argëtuese në botë me tiparet unike kulturore aziatike (shpenzimet përjashtohen).

*

Udhërrëfyesi i turneut ju dërgon në aeroportin Da Nang, merrni një fluturim për në qytetin Ho Chi Minh. Përfundoni turneun, them lamtumirë dhe shihemi përsëri.Shënime kur bashkoheni në turne:✓ Kartoni jeshil Covid (të ftuarit që kanë marrë dozën e plotë të vaksinës kundër Covid, koha për të përfunduar dozën e dytë para 14 ditësh dhe jo më shumë se 12 muaj), klientët FO janë shëruar (me certifikatë të Departamentit të Shëndetësisë dhe jo më të vjetër se 06 muaj) ✓ Testoni për Covid siç kërkohet nga çdo krahinë në momentin e rezervimit. Ju lutemi kontaktoni këshilltarin tuaj për më shumë detaje.

Orari i fluturimit mund të ndryshojë sipas rregulloreve të linjës ajrore. Viet Travel do të ndryshojë programin për t’iu përshtatur kohës së re të fluturimit, por nuk do të jetë përgjegjës për ndonjë kosto shtesë.Çmimi i turneut përfshin: – Bileta avioni vajtje-ardhje nga Ho Chi Minh City – DA NANG – HCMC (Vietjet Air, VietNamAirlines…) – Autobus turistik (16 vende, 29 vende, 35 vende, 45 vende) në varësi të numrit aktual të pasagjerëve në udhëtim Shkoni. – Hotel standard me ambiente të plota për 2 të rritur/dhomë. Nëse ka një person të tretë tek, paguani një tarifë shtesë për një dhomë teke ose për të ndarë një dhomë me 3 të ftuar. + Hotel me 3 yje në Da Nang: Hung Anh,…ose ekuivalent. – Ushqimi sipas programit: + Snacks: 2 mëngjese në shuplakë në hotel. + Vaktet kryesore: 4 vakte standarde prej 150,000/vakt. – Bileta per tu vizituar sipas programit. – Udhërrëfyesi vietnamez i gëzuar dhe entuziast gjatë gjithë udhëtimit. – Sigurim me kompensim maksimal 100 000 000 VND/rast. Nuk zbatohet për mysafirët e moshës 80 vjeç e lart. – Dhuratat: kapele vietnameze turistike, ujë, peshqir të ftohtë.Nuk përfshihen: – Birra ose pije joalkoolike në vakte. – Ekskursione jashtë programit. – Shpenzimet personale: telefon, lavanderi… – Biletë teleferiku për në Ba Na, parkun e Azisë, Parkun e nxehtë të pranverës Nui Than Tai, Show Hoi An Memories… – 1 drekë në ditën e dytë të vizitës në Ba Na. – Shpenzimet e plazhit: cadra, hamak, banjo me ujë të ëmbël… – TVSH.

Çmimi i biletës për fëmijë: – Fëmijët nën 02 vjeç: pa turne dhe bileta ajrore sipas rregulloreve të linjës ajrore. Prindërit ose të afërmit shoqërues do të kujdesen për shpenzimet e tyre për të ngrënë, për të fjetur dhe për të vizituar ndonjë gjë (nëse ka). – Fëmijët nga 02 deri në 05 vjeç: 100% e biletës ajrore; çmimi i turneut falas. Prindërit ose të afërmit shoqërues do të kujdesen për shpenzimet e të ngrënit, gjumit dhe vizitave (nëse ka) për foshnjën. Dy të rritur përfshijnë vetëm 1 fëmijë nën 5 vjeç, fëmija i dytë ose më shumë duhet të blejë ½ biletë turne. – Fëmijët nga 05 deri në 11 vjeç: 100% e tarifës ajrore; 50% çmimi i turneut. Përfshirë shërbimet e kateringut, sediljet e makinave dhe gjumin me familjen. Dy të rritur mund të shoqërojnë vetëm 1 fëmijë nga 5 deri në 11 vjeç, fëmija i dytë ose më shumë Prindërit duhet të blejnë edhe 1 krevat tek. – Nga 11 vjeç e lart: 100% e çmimit të turneut dhe standardit si të rritur. Rregulloret për pagesën dhe anulimin e biletave: – Pas konfirmimit dhe pagesës (të paktën 50% e depozitës së rezervimit dhe 100% e vlerës totale të turneut para 15 ditëve të nisjes). – Kur është koha për të paguar 100% të vlerës totale të turneut, nëse nuk paguani në kohë dhe shumën e saktë, do të konsideroheni se anuloni turneun dhe humbni të gjithë shumën e depozitës. – Biletat e avionit / biletat e trenit / biletat e trenit të shpejtësisë së lartë lëshohen menjëherë pasi paguani dhe keni konfirmimin e saktësisë së emrit dhe mbiemrit tuaj (korrigjoni çdo karakter në pasaportën ose kartën tuaj të identitetit), datë-muaj- datëlindje. .. të pasagjerit me kërkesë të transportuesit. Çdo ndryshim në lidhje me biletën e lëshuar: data dhe ora e nisjes, emri i pasagjerit, anulimi i biletës, ju lutemi të përballoni shpenzimet e mëposhtme: * Menjëherë pas regjistrimit të turneut, nëse anuloni, do të gjobiteni turneun dhe biletat e avionit: – Menjëherë pas depozitimit ose pagesës ose para 15 ditësh: tarifa e anulimit 35% e tarifës së turneut + 100% e biletës ajrore. – Anulimi 10 ditë para datës së nisjes: tarifa e anulimit 50% e tarifës së turneut + 100% e biletës ajrore. – Anulimi 07 ditë para datës së nisjes: tarifë anulimi prej 70% të tarifës së turneut + 100% të biletës ajrore. – Anulimi 05 ditë para datës së nisjes: tarifa e anulimit 100% e tarifës së turneut + 100% e biletës ajrore. – Në rast se arrini me vonesë në orën e nisjes, do të llogaritet si anulim 5 ditë përpara datës së nisjes. – Për shkak të natyrës së grupit, Vietnam Travel do të jetë përgjegjës për pritjen e mysafirëve të regjistruar për grupe të mjaftueshme (10 mysafirë të rritur ose më shumë), grupi do të niset sipas orarit. Nëse numri i grupeve është më pak se 10 të ftuar, kompania është përgjegjëse për informimin e të ftuarve 3 ditë përpara nisjes dhe do të rinegociojë një datë të re nisjeje ose do të rimbursojë të gjithë depozitën e turneut. – Anulimi i udhëtimit duhet të njoftohet drejtpërdrejt te Kompania ose me faks, email, mesazh me tekst dhe duhet të konfirmohet nga Kompania. Anulimet me telefon nuk pranohen. – Datat e depozitimit, pagesës, anulimit dhe riprogramimit: duke përjashtuar të shtunën, të dielën. – Në rast të forcës madhore si: terrorizmi, trazirat, fatkeqësitë natyrore, përmbytjet… Në varësi të situatës aktuale dhe komoditetit dhe sigurisë së klientëve, kompania e udhëtimit do të njoftojë në mënyrë proaktive mysafirët. Ndryshimi si më poshtë: anuloni ose zëvendësoni me një të re program me të njëjtën kosto si programi i turneut të mëparshëm. Në rast se shfaqet një program i ri, Klienti do të paguajë këtë shumë që krijohet. Megjithatë, secila palë është përgjegjëse për të bërë më të mirën e saj, duke ndihmuar palën e dëmtuar për të minimizuar humbjet e shkaktuara nga forca madhore.… – Për ndryshimin e orarit, orën e fluturimit për faj të linjës ajrore. Linja ajrore, treni, anije, Viet Travel do të mos mbajë përgjegjësi për çfarëdo që lind për shkak të gabimit të mësipërm si p.sh.: vaktet që vijnë, restorantet, hotelet, mjetet e transportit, guidat, ….

Xem thêm :   Lịch sử 11 bài 2 : ấn độ

KUSHTET E REZERVIMIT TE TURIT PËR SHKAK TË NDIKIMIT TË Pandemisë COVID-19 1. Konsumatorët janë subjekt i kushteve të mëposhtme:

• Të ftuarit me një turne që shkojnë në një zonë epidemike, të bllokuar ose të izoluar ose me distancim social.

• Të ftuarit po izolohen dhe bllokohen sepse zona e mysafirëve është në zonën e epidemisë.

• Të ftuar janë rastet F1, F2, F3,… që kërkohet të izolohen në shtëpi ose kanë qenë në kontakt me një person të dyshuar të infektuar. 2. Klientët, nëse përfshihen në rastet e mësipërme, do të rezervohen në mënyrë specifike si më poshtë:

• Rezervuar për 365 ditë nga data që klienti ka informuar kompaninë. Shënim: Klientët duhet të ofrojnë të gjitha dokumentet që vërtetojnë se janë në rastet e mësipërme, duke përfshirë: kartën e identitetit, librin e regjistrimit të familjes, certifikatën e lokalitetit (nëse kushtet janë 2, 3) 3. Shkolla Nëse disa atraksione në program ndodhen në në zonën e epidemisë, Kompania do të ndryshojë itinerarin dhe atraksionet më të arsyeshme.

Shih gjithashtu: Literatura 10 Mësime Fitimtare Mtao Mxay, Shkruani Artikuj Dam Hunt Victory Mtao Mxay (Faqe 37)

Shënim : – Kur regjistrohen për një turne, klientët duhet të dërgojnë identifikimin në agjencinë e udhëtimit për të futur biletën dhe për të blerë sigurimin e udhëtimit. Dokumentet personale të klientit (kartë identiteti ose pasaportë) janë në përgjegjësinë e klientit. Çdo problem si imazhet, informacionet në dokumentet origjinale janë të paqarta, të paqarta; Pasaporta, kartë identiteti e skaduar, … jo në përputhje me ligjin e Vietnamit, Vietnam Travel nuk do të jetë përgjegjës dhe nuk do të kthejë asnjë kosto të bërë. – Për të huajt/vietnamezët jashtë shtetit: Kur shkoni në turne, duhet të sillni pasaportën e plotë, vizën origjinale të Vietnamit me datë skadimi për procedurat e check-in-it sipas rregulloreve të aviacionit. – Fëmijët (nën 12 vjeç) kur udhëtojnë sjellin certifikatën e lindjes (origjinale ose kopje me vizë të vlefshme) për check-in në linjën ajrore. – Klientët nga 14 vjeç janë të detyruar të kenë letërnjoftim ose pasaportë (me datë skadence), MOS E PËRDORIN DITËLINDËN. Nëse fëmijët nga 14 vjeç nuk kanë kartë identiteti ose pasaportë, ata duhet të kenë një Certifikatë identiteti (me konfirmim nga qeveria (me datë skadence)) + Certifikatë lindjeje. – Disa porosi, detaje në program; orët e fluturimit; orët e trenit; Orari i varkave të shpejta mund të ndryshojë për t’iu përshtatur situatës aktuale të udhëtimit (moti, trafiku…) – Rregulloret për check-in dhe check-out në hotele/vendpushime: check-in pas orës 14:00 dhe dalje para orës 12:00. – Bagazhet dhe sendet personale janë të vetë-ruajtjes gjatë udhëtimit. – Për arsye shëndeti dhe sigurie ushqimore dhe higjienike, ju lutemi mos sillni ushqim nga jashtë në restorant ose hotel. Për pijet e sjella duhet të ketë pëlqimin e restorantit, hotelit dhe të tarifohet nëse ka.

Xem thêm :   Soạn Bài Thiên Nhiên Châu Phi, Giải Địa Lí 7 Bài 26: Thiên Nhiên Châu Phi

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Kinh Nghiệm Du Lịch Đà Nẵng Tết 2022, Du Lịch Đà Nẵng DịP Tết Âm Lịch 2022 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *