Rate this post

I quajtur qyteti ëndërrimtar i Da Lat, ky vend bëhet zgjedhja ideale kur tërheq turistë vendas dhe ndërkombëtarë për të ardhur këtu. Me siguri vizitorët nuk do të gjejnë një vend të dytë si në Da Lat. Shkuarja në vende të tjera mund të kërkojë sezone, por nëse shkoni vetëm në Da Lat, mund të shkoni gjatë gjithë vitit. Do të jetë mirë nëse mund të eksploroni të gjitha destinacionet tërheqëse turistike në Da Lat më poshtë.

Lëkura
Lat Fairytale Land – Fairy Tale Fshati dhe bodrumi i verërave Vinh Tien

lat
Përrallë
Toka.Lang
Vinh
Tien Gio hapet: 7:30 – 17:00 Çmimi i referencës: 70 000 VND/biletë për të rritur.

Po shikoni: Atraksionet turistike të Da Lat janë përmbledhur plotësisht

Da<br />Lat Fairytale Land – Fairytale Fshati dhe bodrumi i verërave Vinh Tien” width=”800″ height=”530″ srcset=”https://cdn.vntrip.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/10/dalat-fairytale-land-noel-2020.jpg 800w, https://cdn.vntrip.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/10/dalat-fairytale-land-noel-2020-768×509.jpg 768w, https://cdn.vntrip.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/10/dalat-fairytale-land-noel-2020-300×199.jpg 300w, https://cdn.vntrip.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/10/dalat-fairytale-land-noel-2020-392×260.jpg 392w, https://cdn.vntrip.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/10/dalat-fairytale-land-noel-2020-284×188.jpg 284w, https://cdn.vntrip.vn/cam-nang/wp-content/uploads/2017/10/dalat-fairytale-land-noel-2020-103×68.jpg 103w” sizes=”(max-width: 800px) 100vw, 800px” /></p>
<p>Lëkura<br />Lat Fairytale Land – Fairytale Village & Vinh Tien Wine Bodrum ndodhet në zemër të qytetit Da Lat, kjo është një mekë e gjallë virtuale që është jashtëzakonisht e nxehtë kohët e fundit.  Është një vend i ri por tërheq një numër të madh turistësh si dhe vendasit në këtë qytet të ëndrrave.  Ajo jo vetëm që tërheq vizitorët me arkitekturën e saj fantastike, por edhe me idetë e saj unike, histori jashtëzakonisht tërheqëse dhe interesante.</p>
<p><img decoding=

Ju gjithmonë mund të sillni shumë foto super të bukura. Me një dizajn modern xhami dhe një pamje të shkëlqyer 360 gradë, Dalat Golf Café është aktualisht një nga kafenetë më të mira në Da Lat.

Kafeneja Dalat Golf

Menuja e thjeshtë por jo më pak luksoze, e larmishme dhe e pasur, stafi profesional dhe entuziast, parkimi i bollshëm dhe komod, të gjitha krijojnë një atraksion unik për Dalat Golf.

Kafeneja Dalat Golf

Kafeneja Dalat Golf

Amazing Coffee Da Lat

Amazing Coffee Da Lat

Në motin e ftohtë të Da Lat, ulur pranë dritares ëndërrimtare, duke parë pamjen e bukur të qytetit nga lart, pavarësisht ditës dhe natës, të gjithë me siguri do të bien në dashuri. Ndodhet në fillim të portës së qytetit me një pamje të shtrenjtë që shikon direkt në stacionin e autobusëve ndërqytetës Da Lat.

Amazing Coffee Da Lat

Hapësira e restorantit është e dekoruar thjesht dhe butësisht, por po aq komode. Të ulur këtu duke parë retë, duke parë qiellin, duke parë panoramën e qytetit të Da Lat nga lart, duke rrëmbyer disa histori, me siguri humori do të jetë shumë më i mirë.

Amazing Coffee Da Lat

Një Amazing moderne ende kullon romancën e natyrshme të natyrshme, do të jetë një vend vërtet i ftohtë për ju për t’u çlodhur.

Xem thêm :   Bỏ túi #12 địa điểm du lịch hot 2022 dành cho những bạn 'cuồng chân'

Da Lat është tërheqës dhe gjithmonë një destinacion i preferuar për shumë njerëz. Ajri i pastër, moti i freskët, shumë skena të bukura, jeta paqësore janë sekreti për ta bërë Da Lat gjithmonë një prioritet kryesor në udhëtime. Ejani, le t’i bashkohemi Vietnam Booking për të përmbledhur atraksionet turistike të Dalat që duhet të shkoni në 2020!

Atraksionet turistike të Da Lat nuk mund të mos bëjnë check-in

Lac Tien Gioi – Një përvojë e re e Da Lat

Bukuri e veçantë,Lac Tien GioiTrajtimi i vizitorëve me peizazhe të pacenuara malore, sipër me balona me ajër të nxehtë, poshtë është një liqen i qetë. Pika më e preferuar e check-in-it të këtij vendi është pianoja e vendosur poshtë liqenit dhe cepat e liqenit, e cila është jashtëzakonisht vezulluese.

*

Hapësira tërheq turistët e Lac Tien Gioi. Foto: Sintezë

E vërtetë për emrin e saj, Lac Tien Gioi premton të jetëDestinacion turistik Dalat“duke sulmuar” këtë komunitet të dashuruar për udhëtime në 2020.

Koha e hapur: 08:00 – 18:00

Çmimi i biletës së vizitës: 100 000 VND/person

Bac Thang Up Pyet Zotin – Një vend i ri virtual i jetesës është super i nxehtë

Si një destinacion krejt i ri “jetesë virtuale” i Da Lat,Pyeti shkallët e tij për në qielltrajtojini vizitorët me shumë prejardhje të bukura si modeli i Urës së Artë – Da Nang, Shkallët drejt qiellit, korniza e derës në qiell… Përveç kësaj, ky vend tërheq vizitorët edhe nga ajri i tij i qetë dhe i pastër, i lirë. Nuk ka nevojë të shkoni në Da Nang ose Binh Hung, thjesht shkoni në Da Lat, gjithashtu kontrolloni këto destinacione të famshme.

*

“Jeta virtuale” ndez në Bac Thang Len Pyet Zotin. Foto: Sintezë

Çmimi i biletës së vizitës: 20,000 VND/personi, fëmijët falas.

Hoa Son Dien Trang

E vendosur në hapësirën e madhe midis maleve madhështore dhe pyjeve të gjera me pisha,Hoa Son Dien TrangAi krahasohet me një “oaz të gjelbër në zemër të Da Lat”. Duke iu referuar këtij destinacioni turistik, me siguri do të kujtoni menjëherë dorën e Budës gjigante me të gjitha këndet e “jetesës virtuale”. Hoa Son Dien Trang është gjithashtu një ngaZona turistike e DalatitDestinacioni më popullor turistik në vitin 2020. Duke ardhur në këtë vend, ju jo vetëm që mund të bëni fotografi, por edhe të thithni ajër të pastër, të shijoni një gotë të shijshme me ujë dhe të ndjeni jetën e qetë në mes të oqeanit. mijë.

*

Hoa Son Dien Trang – Një oaz në zemër të Da Lat. (Foto: Internet)

Nga qendra e qytetit Da Lat, mund të ndiqni rrugën Hoang Van Thu, të shkoni në fshatin e luleve Van Thanh, të ndiqni rrugën Ta Nung, të vazhdoni të shkoni rreth 4 km më shumë për të arritur atje!

Xem thêm :   soi cầu giải mã mn

+ Tarifa e hyrjes: 30,000 VND/të rritur, 15,000 VND/fëmijë.

Fermë me diell

Ju dëshironi të gjeni njëDestinacion turistik Dalatmund të mbajë foto të bukura dhe unike duke shijuar bukurinë paqësore të fushave të lulëzuara me lule dhe duke shijuar një gotë të shijshme me ujë.Fermë me diellështë një zgjedhje ideale. Në veçanti, shkalla për në parajsë, kafeneja e vogël e bukur në Sunny Farm është pika kryesore për të tërhequr vizitorët. Nga vendndodhja e Sunny Farm, ju mund të admironi bukurinë e zonës Trai Mat, kopshtet e mëdha tipike të Da Lat.

*

Sunny Farm – Parajsa virtuale e jetesës së të rinjve kur udhëtojnë për në Dalat. (Foto: Internet)

+ Çmimi i biletës: falas, por duhet të porosisni pije, menu të larmishme, çmimi vetëm nga 40,000 VND / gotë

Hang Nga Villa “Crazy House”

Ndonëse e ndërtuar në vitin 1990, deri më tani “shtëpia e çuditshme” e vilës Hang Nga ka përfunduar në thelb. Duke qëndruar nga jashtë, vila Hang Nga duket si një shtëpi misterioze që shfaqet në përralla të huaja. Duke hyrë brenda vilës, arkitekturës unike, do të hasni në një botë misterioze, plot fantazma. Pasazhe të vogla, shkallë spirale të çojnë në një labirint plot mistere. Me këtë arkitekturë të veçantë, patjetër që do të ruani fotot “super cilësore”, të garantuara për të mos prekur. Ky është një ngaAtraksionet turistike të Dalatitnuk mund të humbisni!

*

Hang Nga Villa “Crazy House” – Një botë misterioze dhe e çuditshme. (Foto: Internet)

+ Tarifa e hyrjes: 40,000 VND/të rritur, 20,000 VND/fëmijë

Kopshti i freskët Dalat

Fresh Garden është një ngazonat turistike në DalatI lançuar së fundi dhe më i kërkuari nga turistët në ditët e para të 2020. Duke ardhur në Fresh Garden Dalat, ndihesh sikur je i humbur në një botë zanash me një kopsht të madh lulesh, ku janë kërcimtarë që kërcejnë në fusha me lule, një mulli gjigant me erë i mbuluar me lule të freskëta, shtëpi zanash me lule, një orë gjigante dashurie ose një kafene e madhe rreth së cilës janë vetëm lule dhe lule.

*

Kopshti i freskët – Parajsa e luleve në mes të qytetit malor. (Foto: Internet)

Në veçanti, këtë vit,Turne Dalat 3 dite 3 netedo t’ju çojë në këtë kopsht të madh e të bukur me lule, në mënyrë që vizitorët të mund të admirojnë një qytet me mijëra lule miniaturë, jashtëzakonisht mbresëlënës.

Xem thêm :   Hướng dẫn cách soi cầu giải mã miền nam hôm nay, soi cầu miền nam

Çmimi i biletës për vizitë turistike: 50,000 VND/personi

Luginat duan

Lugina e Dashurisë është njëterheqje turistikenë Da Lat është njohur me qytetin e mijëra luleve, por nuk ka qenë kurrë i mërzitshëm. Për shkak të bukurisë së kodrave të lëmuara me pisha, kopshte të shkëlqyera lulesh me të gjitha llojet e luleve tipike të Da Lat. Duke ardhur në zonën turistike të Luginës së Dashurisë, ju gjithashtu keni mundësinë të eksploroni labirintin e dashurisë, urën vjollce të dashurisë, arkitekturat miniaturë botërore…

*

Lugina e Dashurisë – Një destinacion që nuk duhet humbur kur të vini në Da Lat. (Foto: Internet)

Çmimi i biletës për vizitë turistike: 100,000 VND/personi

Kodra Thien Phuc Duc

Thien Phu Duc Hill është një ndalesë e njohur për të rinjtë që duan të bëjnë çanta shpine në Da Lat. Me një hapësirë ​​të madhe, ajër të pastër dhe larg qendrës, kodra Phuc Duc është e përshtatshme për kamping, për të bërë fotografi, për të parë lindjen e diellit dhe për të parë retë në mëngjes herët.

Shihni gjithashtu: Praktikoni fjalët dhe fjalitë Zgjeroni fjalorin natyror (faqe 78), praktikoni fjalët dhe fjalitë

Vende turistike në Da LatNdodhet rreth 10 km nga qendra e qytetit Da Lat dhe pranë zonës turistike Lang
Prandaj Biang qëndron në pozicionin më të lartë të kodrës, ju mund të admironi një pamje poetike dhe madhështore të maleve dhe pyjeve të Malësisë Qendrore.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Các điểm du lịch đà lạt được tổng hợp đầy đủ, 20 địa điểm du lịch tham quan đẹp nhất ở đà lạt . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Chaolong TV

Chaolong TV trang web xem livestream bóng đá trực tiếp miễn phí tất cả các giải đấu hàng đầu thế giới. Xem bóng đá trực tiếp tốc độ cao chất lượng 4k, không quảng cáo, bình luận tiếng việt.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *